Samochód ciężarowy przewrócił się na drodze z Warszawy do Lublina

Warszawa

Cysterna przewoziła mąkęTVN24
wideo 2/3

Ruch na drodze krajowej numer 17 pod Garwolinem odbywa się objazdami, po tym, jak samochód ciężarowy przewrócił się tam na pobocze.

Do kolizji doszło krótko przed godziną 7 na wysokości miejscowości Józefów (gmina Górzno) - około trzech kilometrów przed obwodnicą Garwolina.

- Kierowca samochodu ciężarowego wpadł w poślizg i pojazd przewrócił się na pobocze - poinformował rano Marek Kapusta z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Dodał, że kierowcy nic się nie stało.

Na miejscu praccują policja i straż pożarna. - Doszło do rozszczelnienia zbiornika z olejem napędowym. Samochód znajduje się poza pasem jezdni, nie stwarza zagrożenia dla innych pojazdów - mówił Tomasz Biernacki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Miejsce wypadku wygląda nietypowo - na poboczu leży cysterna, a nad nią - tyłem do kierunku jazdy - zawisł ciągnik siodłowy. W cysternie przewożona była mąka.

Drugi tir w rowie

- To nie jedyna kolizja w tym miejscu. Około 50 metrów dalej, w rowie utknęła kabina innego samochodu ciężarowego. Jego kierowca powiedział mi, że zaczął hamować, gdy zobaczył przewracającą się cysternę. Jezdnia była śliska i pojazd stracił przyczepność - relacjonuje Lech Marcinczak z tvnwarszawa.pl.

Druga ciężarówka w rowie na DK17
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Utrudnień muszą spodziewać się kierowcy jadący zarówno w stronę Warszawy, jak i Lublina. - Na razie ruch odbywa się wahadłowo. Kierują nim policjanci - mówił Kapusta. - Rozważamy skierowanie ruchu na inną trasę. Możliwe, że wykorzystamy do tego nowy fragment trasy S17 - zaznaczył.

Gdy około 10 nasz reporter dotarł na miejsce, kierowcy poruszali się już objazdami.

Zobacz też niedzielne zderzenie w Alei Krakowskiej:

Zderzenie w alei Krakowskiej
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

kk/pm