SAMI na Spacerowej, nowy asfalt na Modlińskiej

ZDMKolejny weekend remontów

Na Spacerowej drogowcy położą SAMI i namalują pas rowerowy, zaś z Modlińskiej zerwą stary, pełen kolein asfalt, i zastąpią go gładką, nową nawierzchnią. To kontynuacje rozpoczętych już remontów na tych ulicach.

Pierwsza zamknięta zostanie Spacerowa, na odcinku od Belwederskiej do Puławskiej. Robotnicy pojawią się tam już w czwartek o godzinie 22.00. Na położenie nowej warstwy, tzw. SAMI, która zabezpieczy ulicę przed pękaniem i asfaltu dają sobie czas do poniedziałku do godziny 4.00.

Warstwa SAMI to masa bitumiczna do której dodano modyfikowaną gumę. Nie tylko zmniejszy ona poziom hałasu generowanego przez samochody, ale przede wszystkim ma zapobiegać powstawaniu spękań w asfalcie.

Na jezdni zostanie wymalowany pas dla rowerów o szerokości 1,5 metra. Połączy ona ścieżkę na Belwederskiej z tą na Puławskiej.

Zarząd Dróg Miejskich, który zlecił te prace, ostrzega, że w związku z nimi zostanie zmieniona organizacja ruchu i prosi kierowców, aby zwracali uwagę na znaki. W przeciwnym kierunku, w dół skarpy, podróżować będziemy bez żadnych utrudnień.

Modlińska po raz drugi

Kolejne frezowanie czeka też Modlińską. Stara i wyjątkowo nierówna nawierzchnia od ulicy Płochocińskiej do Kanału Żerańskiego, zostanie wymieniona na nową. ZDM zapewniaja, że drogowcy uporają się z pracą od 22.00 w piątek do 4.00 w poniedziałek.

W związku z zamknięciem przejazdu kierowcy będą musieli skręcić w Płochocińską i dalej Marywilską, by dojechać do Trasy Toruńskiej albo wybrać podróż mostem Północnym i Wybrzeżem Gdyńskim.

W długi weekend frezowana była Modlińska w kierunku Legionowa. Prace prowadzone były na odcinku od Elektronowej do trasy mostu Północnego.

Z kolei tydzień wcześniej na ulicy Spacerowej, od Puławskiej do Belwederskiej, została ułożona nowatorska warstwa przeciwspękaniowa SAMI.

Ostatnie prace na ul. Spacerowej
Ostatnie prace na ul. SpacerowejTomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

wp/ec//mz

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości