Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  Są zarzuty dla kierowcy karetki: kradzież ambulansu i jazda pod wpływem

  Ulice

  Karetka na bokuPrzemysław B. / Kontakt 24
  wideo 2/4

  Policja przesłuchała 20-latka, który po alkoholu i bez uprawnień kierował karetką i spowodował kolizję w alei Sikorskiego. Mężczyzna był pracownikiem biurowym firmy, do której należało auto służące do transportu medycznego. Po przesłuchaniu, prokurator przedstawił mu dwa zarzuty.

  Przesłuchanie 20-latka rozpoczęło się w czwartek w południe. Śledczy wyjaśniali, w jaki sposób mężczyzna w ogóle wszedł w posiadanie karetki i czy powinien mieć do niej dostęp.

  Na komendzie, jako świadek, stawił się też właściciel firmy zajmującej się transportem medycznym.

  Dwa zarzuty

  - Pokrzywdzony, czyli właściciel taboru karetek, złożył zawiadomienie, że jego pracownik biurowy, bez jego wiedzy, pokonał kod, wziął klucz z pomieszczenia socjalnego do karetki i nią odjechał. A potem, w stanie nietrzeźwości spowodował kolizję - wyjaśnia Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy policji.

  Dodaje też, że 20-latek złożył wyjaśnienia i przyznał się do winy. - Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty: za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i kradzież z włamaniem. Dlatego, że wszedł w posiadanie karetki nielegalnie - zaznacza Koniuszy.

  Policjant podaje też, jak tłumaczył się 20-latek. - Mówił, że jechał pomóc swojej dziewczynie, która uskarżała się na stan zdrowia - dodaje Koniuszy.

  Kolejne konsekwencje

  Oficer prasowy poinformował też, że 20-latkowi zostaną postawione kolejne zarzuty, dotyczące odrębnego postępowania. - Usłyszy jeszcze zarzuty za wykroczenia, czyli spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i za kierowanie bez uprawnień - dodaje.

  Za spowodowanie kolizji grozi mu do kara do pięciu tysięcy złotych grzywny. Kierowanie bez uprawnień również zagrożone jest karą pieniężną. Za dwa postawione już zarzuty, 20-latek może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

  Karetka na dachu

  Do kolizji z udziałem karetki pogotowia i samochodem osobowym doszło we wtorek wieczorem w alei Sikorskiego, przy Czarnomorskiej. Policja relacjonowała, że ambulans miał włączone sygnały dźwiękowe i świetlne. W środku był tylko kierowca.

  Jak się okazało, miał około jednego promila w wydychanym powietrzu. Nie miał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.

  Po zderzeniu karetka dachowała.

  ran/mś