Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

240 kilometrów na godzinę na S7. Piraci w policyjnej kamerze

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
ran/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policja mazowieckaPrzekraczanie prędkości na S7

Policjanci z grupy SPEED zatrzymują na trasie S7 kierowców, którzy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość. U jednego z nich policyjny wideorejestrator wskazał aż 240 kilometrów na godzinę.

"W ubiegły weekend mazowieccy policjanci z grupy SPEED patrolowali drogę S7 nieoznakowanym radiowozem bmw z wideorejestratorem" - poinformowali na swojej stronie internetowej funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej.

Trzy dni z rzędu

1 listopada zatrzymali kierującego lexusem, który pędził z prędkością 192 kilometrów na godzinę. Jechał z Radomia do Szydłowca. Otrzymał od policjantów mandat na 400 złotych i 10 punktów karnych.

"2 listopada funkcjonariusze nie mogli uwierzyć w wyczyny kierującego mercedesem , którego prędkość wyniosła 240 km/h" – podaje mazowieckie komenda. Kierowcę zatrzymali w miejscowości Stary Gózd pomiędzy Radomiem a Białobrzegami. Został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi.

Trzeci przypadek SPEED odnotował 3 listopada w miejscowości Promna, na odcinku pomiędzy Radomiem a Grójcem. Kierowca audi również dostał mandat w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych.

Policja ostrzega

Funkcjonariusze przypominają, że droga hamowania w sytuacji, gdy pojazd jedzie z prędkością 240 km/h to około 360 metrów. "W takiej sytuacji kierujący nie miałby żadnych szans by uniknąć niebezpieczeństwa" – ostrzegają.

Źródło: tvnwarszawa.pl

ran/b