Rusza ważny remont w alei Niepodległości. Będzie wygodniej

Warszawa

ZDMRuszyły prace w alei Niepodległości

Rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania w alei Niepodległości. W ciągu kilku miesięcy powstaną dodatkowe przejścia dla pieszych, a kierowcy zyskają lewoskręty.

Prace rozpoczęły się na skrzyżowaniu alei Niepodległości z ulicą Batorego. Robotnicy wzięli się za przekopywanie pasów zieleni i przeprowadzanie kabli. Jak podaje Zarząd Dróg Miejskich, prace potrwają cztery miesiące.

Co dokładnie się zmieni?

Wygodniejsze dojście do przystanku

Przy północnym wlocie skrzyżowania alei Niepodległości z Batorego pojawi się nowe przejście dla pieszych, a obok niego przejazd dla rowerów. To spora zmiana, bo teraz piesi muszą chodzić dookoła (w alei funkcjonuje wyłącznie przejście po południowej stronie ulicy Batorego).

Przy tym skrzyżowaniu zmieni się też organizacja ruchu. Kierowcy zyskają wydzielone fazy do skrętu w lewo z alei Niepodległości w Batorego (zarówno jadący w stronę centrum i Ursynowa).

Przebudowana zostanie sygnalizacja. W rejonie przystanków tramwajowych Metro Pole Mokotowskie, naprzeciwko Szkoły Głównej Handlowej, wybudowane zostaną naziemne dojścia.

Będą zmiany w alei Niepodległości
Google

Prace za pięć milionów złotych

140 tysięcy złotych – taką kwotę Zarząd Dróg Miejskich wpisał w informacji o przetargu na planowane prace na skrzyżowaniach Niepodległości z Batorego i Rakowiecką. Ale Zarząd Dróg Miejskich wybrał spółkę Planeta, która zaproponowała najniższą stawkę - 5,4 miliona złotych.

Później drogowcy tłumaczyli, że w kosztorysie szacowaliśmy na ten cel 6-7 milionów złotych, ale w dniu ogłoszenia przetargu mieli do dyspozycji tylko 140 tysięcy złotych. Mieli jednak zapewnienie od władz miasta, że otrzymają resztę funduszy.

Drogowcy przebudują światła w alei NiepodległościArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

ran/b