Rusza remont torów na Jagiellońskiej. Od czwartku tramwaje na objazdach

UMUtrudnienia dla pasażerów

Na blisko miesiąc tramwaje znikają z Jagiellońskiej. Od czwartku pięć linii pojedzie objazdami. Wszystko przez modernizację torowiska. Utrudnienia dla pasażerów potrwają do 29 czerwca.

Składy nie będą kursować na odcinku od ul. Ratuszowej do pętli Żerań. - Zmiany wejdą w życie 4 czerwca o 4 rano - mówi Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Tramwaje pojadą inaczej

Na czas wyłączenia, tramwaje linii 6 i 28 zamiast ul. Ratuszową i Jagiellońską będą jeździły ul. 11 Listopada i Starzyńskiego, a linii 18 pojadą ul. Mickiewicza do pętli Marymont Potok.

Swoją trasę zmienią także tramwaje linii 20, które po zjeździe z mostu Śląsko-Dąbrowskiego skręcą w ul. Targową i Kijowską, po czym dojadą do pętli Kawęczyńska-Bazylika. Z tej pętli zostaną natomiast wycofane tramwaje linii 13, które będą dojeżdżały do Dworca Wschodniego.

Autobusy linii 509 i 518 będą się zatrzymywały na dodatkowych przystankach na ul. Jagiellońskiej. Zostanie również wydłużona trasa linii 516 - autobusy pojadą ul. Jagiellońską, Ratuszową i Targową do Dworca Wileńskiego (powrót przez ul. Jagiellońską).

Modernizacja torowiska

Utrudnienia spowodowane są pracami torowymi.

- W tym czasie tramwajarze zmodernizują torowiska w okolicy pl. Hallera. Na odcinku od ul. Ratuszowej – do ronda Starzyńskiego i na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej i Golędzinowskiej zostaną wymienione tory, a perony zostaną przystosowane do obsługi składów niskopodłogowych. Pojawi się również nowa nawierzchnia na chodnikach - możemy przeczytać w komunikacie miasta.

Tegoroczne prace są kontynuacją prac wykonanych w marcu 2014 roku:

su/r

Prace przy Jagiellońskiej
Prace przy JagiellońskiejLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM

Pozostałe wiadomości