Rusza budowa tunelu, drogowcy zamknęli ulice

Zamknięta ul. Zwoleńska
Zamknięta ul. Zwoleńska
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plZamknięta ul. Zwoleńska

Drogowcy wyłączyli z ruchu fragmenty ul. Zwoleńskiej i Mrówczej, kierowcy nie przejadą również przez skrzyżowanie tych ulicy. Wszystko w związku z budową tunelu pod torami w Międzylesiu.

Ulica Zwoleńska wyłączona jest z ruchu na odcinku od Patriotów do Rogatkowej. Dla samochodów wyznaczono objazd ul. Trakt Lubelski, Lucerny i Patriotów.

- Samochodów nie ma zbyt dużo – relacjonował reporter tvnwarszawa.pl, Lech Marcinczak. - Drogowcy zamknęli ulice, ale na miejscu nie widać jeszcze żadnych maszyn budowlanych - dodał.

Zamknięte skrzyżowanie Zwoleńskiej i Mrówczej

Drogowcy wyłączyli z ruchu także skrzyżowanie ul. Zwoleńskiej z Mrówczą. Ponadto, samochody nie przejadą również ul. Mrówcza na odcinku koło 150 metrów po obu stronach od skrzyżowania ze Zwoleńską.

Objazd poprowadzono ul. Patriotów i Odeską, na której obowiązuje ruch jednokierunkowy – na zachód od ul. Patriotów.

Kierowcy jadący z przeciwnego kierunku będą mogli ominąć zamknięty fragment ul. Mrówczej, jadąc ulicą bez nazwy leżącą na południe od ul. Odeskiej. Tam także wprowadzono ruch jednokierunkowy – w stronę ul. Patriotów.

Jak informują drogowcy, taka organizacja ruchu obowiązywać będzie do końca roku.

Objazdy Zwoleńska/MrówczaUM Warszawa
Tu powstanie tunelUM Warszawa

Objazdy dla autobusów

O zmianach na trasach autobusów kursujących w rejonie Zwoleńskiej i Mrówczej poinformował także ZTM. Od 28 lutego do odwołania linie 147, 213, 219 oraz 305 skierowano (w obu kierunkach) na trasy objazdowe. Ponadto, linie 119 oraz 305 zostają przestawione z przystanków 03 i 04 na przystanek 55 (zlokalizowany przy al. Dzieci Polskich przed pętlą), który dla obu linii będzie obowiązywał jako krańcowy.

Zmiany w komunikacji Zwoleńska/MrówczaZTM

Kolejne zmiany w kwietniu

W kwietniu kierowcy muszą przygotować się na kolejne zmiany. Zgodnie z zapowiedziami Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, rozpocznie się wtedy kolejny etap prac, który obejmie ul. Żegańską od ul. Patriotów do Pożaryskiego. Praca w tym rejonie potrwają około 18 miesięcy.

Inwestycja za 87 mln zł

O tej budowie mówiło się od wielu lat. Ze względu na częste kursy pociągów KM i SKM w godzinach szczytu szlabany opadały co około 10 minut, a przed przejazdami tworzyły się ogromne korki.

Budowa 80-metrowego tunelu w Międzylesiu, który umożliwi bezkolizyjny przejazd przez tory, kosztować ma 87 mln złotych. Prace obejmą nie tylko przebudowę obecnych skrzyżowań, budowę tunelu i dojazdów, lecz także przebudowę podziemnych instalacji, m.in. kanalizacyjnych, gazowych i teletechnicznych.

WIĘCEJ O TUNELU PRZECZYTACIE TUTAJ

Z powodu budowy tunelu i podziemnych przejść trzeba wyciąć znajdujące się w okolicy drzewa i rozebrać sześć budynków.

O pożegnaniu jednego z domów (przy ulicy Żegańskiej 2) pisaliśmy w styczniu.

Z kolei na działce przy ulicy Żegańskiej 2d doszło tydzień temu do awantury pomiędzy mieszkańcami a urzędnikami.

W TYM MIEJSCU POWSTANIE TUNEL:

Tunel nie powstanie w miejscu przejazdu przez tory
Tunel nie powstanie w miejscu przejazdu przez toryMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

jk/ran

Pozostałe wiadomości