Rozbudowują trasę z Warszawy nad morze. Jest przetarg

Warszawa

Rusza przetarg na blisko 13-kilometrowy fragment trasy S7 Płońsk - Czosnów. Inwestycja ma ułatwić podróż z Warszawy nad morze.

Chodzi o przetarg na zaprojektowanie i budowę fragmentu S7 pomiędzy węzłami Siedlin (pod Płońskiem) i Załuski. To pierwszy z trzech odcinków realizacyjnych drogi ekspresowej S7 Płońsk - Czosnów, która w sumie będzie liczyć blisko 35 km i powstanie w śladzie obecnej drogi krajowej nr 7.

"Wysłaliśmy ogłoszenie o zamówieniu do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, co oznacza, że postępowanie zostanie wszczęte w najbliższych dniach" - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Zminimalizowanie utrudnień

Prace przy budowie drogi ekspresowej S7 Płońsk – Czosnów będą prowadzone bez przerywaniu ruchu, dlatego głównym założeniem jest zminimalizowanie utrudnień.

"W tym celu wykonawcy wszystkich trzech odcinków w pierwszej kolejności będą mieli za zadanie wybudowanie drogowego układu lokalnego, który umożliwi wykorzystanie go do prowadzenia ruchu" - informuje GDDKiA.

Dyrekcja poinformowała, że w przetargu nie będzie wskazany rodzaj nawierzchni trasy, dlatego w będą mogły startować firmy oferujące nawierzchnię betonową i te oferujące nawierzchnie bitumiczną.

Termin składania ofert w przetargu wyznaczono na 10 września tego roku, a planowane podpisanie umowy z wykonawcą (przy założeniu braku odwołań) to luty 2020 r.

Trasa S7 w budowie

"Kierowcy mają już do dyspozycji 200-kilometrowy odcinek od węzła Gdańsk Południe do węzła Napierki na granicy z województwem mazowieckim" - przypomina GDDKiA.

ZOBACZ, JAK OBECNIE WYGLĄDA PRZEBIEG TRASY S7

Zobacz też materiał o trasie S2:

PAP/kz/ran