Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

Ulice

Rowerzystka zginęła na rondzie Unii Europejskiej

Ulice

Rowerzystka zginęła na rondzie Unii Europejskiej
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plRowerzystka zginęła na rondzie Unii Europejskiej

Młoda kobieta jadąca na rowerze została uderzona przez samochód na rondzie Unii Europejskiej.

- Kierujący oplem potrącił rowerzystkę. Niestety 35-letnia rowerzystka zmarła mimo reanimacji. Do zdarzenia doszło przy rondzie Unii Europejskiej – powiedziała w środę wieczorem Anna Kędzierzawska z Komendy Stołecznej Policji.

Wypadek bada prokuratura i policja. Policjanci nie wskazują, z czyjej winy do niego doszło. "Przeprowadzili oni, w obecności prokuratora oględziny miejsca zdarzenia, ustalili świadków oraz zabezpieczyli ślady. Pojazdy zostały przewiezione na strzeżony parking, gdzie mają być poddane oględzinom" - informuje w komunikacie stołeczna policja

Policja apeluje o rozwagę nie tylko kierowców aut, ale i rowerzystów. W każdej konfrontacji cyklisty z autem, doznają oni poważniejszych obrażeń niż kierowcy samochodów, którzy czasami nawet nie odczują skutków takiego zderzenia. "Ważne jest aby rowerzyści stosowali się do znaków drogowych i znali obowiązujące przepisy" - podkreślała Komenda Stołeczna Policji.

Pozostałe wiadomości