Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Rowerzystka zginęła pod kołami betoniarki

Warszawa

Lech Marcinczak, tvnwarszawa.plŚmiertelny wypadek na Bemowie

Betoniarka potrąciła rowerzystkę na Bemowie. Spod ciężarówki kobietę wydobyli strażacy. Dramatyczna akcja ratunkowa nie miała szczęśliwego finału - kobiety nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 12 na skrzyżowaniu ulic Połczyńskiej i Lazurowej. Kierowca potrącił 40-letnią kobietę w okolicach przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerów z sygnalizacją świetlną. Prawdopodobnie jechała ścieżką rowerową.

- Na miejscu pojawiła się karetka. Kobieta jest w bardzo ciężkim stanie - relacjonował po godz. 12 Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Zdarzenie potwierdziła policja. - Kobieta znalazła się pod kołami betoniarki, trwa akcja ratunkowa, kierowcy muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami - informowała Edyta Adamus z biura prasowego policji.

Niestety, rowerzystki nie udało się uratować. - Zmarła ok. 12.30 - podał Marcinczak.

- Betoniarka jadąca Połczyńską skręciła w nową ul. Lazurową. W tym momencie zderzyła się na jezdni z rowerzystką, jednak okoliczności tego zdarzenia policja będzie badać pod okiem prokuratora. Nie wiadomo, czy rowerzystka poruszała się na rowerze, czy przeprowadzała go przez jezdnię - informuje asp. Rafał Retmaniak z komendy stołecznej policji.

Utrudnienia

Na miejscu są trzy zastępy straży pożarnej. W oczekiwaniu na przyjazd prokuratora strażacy zabezpieczają teren.

Zablokowany był jeden pas jezdni ul. Połczyńskiej w kierunku do S8 i jeden ul. Lazurowej w kierunku Górczewskiej.

Wypadek na Bemowie | Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl
Wypadek na Bemowie | Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl
Wypadek na Bemowie | Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl

kz/b