Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Rowerzystka potrącona na Spacerowej. "Wzrosła liczba takich zdarzeń"

Warszawa

Karol Kobos/ tvnwarszawa.plPotrącenie na Spacerowej

Kierowca osobowego forda potrącił rowerzystkę przejeżdżającą przez skrzyżowanie Spacerowej i Belwederskiej. Kobieta trafiła pod opiekę pogotowia.

Do potrącenia doszło na skrzyżowaniu po godz. 20. Na miejscu był dziennikarz tvnwarszawa.pl Karol Kobos.

- Z relacji świadków wynika, że kierowca forda skręcał z Belwederskiej w Spacerową na zielonej strzałce. Wtedy potrącił rowerzystkę - relacjonował.

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. - Poszkodowana z usztywnioną szyją i na noszach trafiła pod opiekę załogi medycznej - dodał Kobos.

Policjanci sprawdzają okoliczności i przyczyny wypadku. - Rowerzystka została zabrana do szpitala - przekazała Ewa Sitkiewicz z sekcji prasowej stołecznej komendy.

Cieplej to niebezpieczniej

Jak dodaje reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński, w ostatnich dniach wzrosła liczba potrąceń rowerzystów, zderzeń pomiędzy prowadzącymi jednoślady oraz tych z udziałem pieszych.

- Jest ciepło, coraz więcej osób przesiada się na rowery. Jednak nie wszyscy znają się na przepisach ruchu drogowego. Piesi z kolei wchodzą na ścieżki rowerowe, czasem niespodziewanie. Wówczas tylko krok zderzenia. Zazwyczaj kończą się one siniakami, obtarciem naskórka. Oczywiście pogotowie reaguje na te wezwania, opatruje poszkodowanych - relacjonował Zieliński.

Samochód potrącił rowerzystkę | Karol Kobos/ tvnwarszawa.pl
Samochód potrącił rowerzystkę | Karol Kobos/ tvnwarszawa.pl

skw/b