Przygotuj się na:

Rowerzyści donoszą na kierowcę lexusa

Ulice

fot. Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl

Organizatorzy Masy Krytycznej zapowiadają, że zrobią wszystko, by ukarać kierowcę lexusa, który w piątek ignorując okrzyki i prośby wepchnął się w peleton. Apelują do świadków o zgłaszanie się na policję.

Pierwsze zgłoszenie zostało wysłane jeszcze w piątek. - Chciałem poinformować, że sprawa kierowcy lexusa została zgłoszona do Wydziału Ruchu Drogowego – napisał na warszawa@tvn.pl jeden z uczestników masy, który chce zachować anonimowość.

Niewykluczone jednak, że zgłoszeń będzie więcej. - Na naszym forum umieściliśmy apel o zgłaszanie się na policję świadków tego incydentu. Wiele osób robiło zdjęcia i kręciło filmy. To może pomóc w ukaraniu tego kierowcy - mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Rafał Muszczynko z Masy Krytycznej.

Zgłoszenie do policjantów na razie nie dotarła. – Być może dlatego, że jest weekend. W poniedziałek będę mógł powiedzieć coś więcej – informuje Wojciech Pasieczny ze stołecznej drogówki.

Wepchnął się w peleton

Doniesienie dotyczy kierowcy lexusa, który postanowił zmierzyć się ze zwolennikami jednośladów. W piątek wieczorem, kiedy inni kierowcy spokojnie czekali, aż rowerzyści przejadą, ten na siłę wepchnął się w środek peletonu Masy Krytycznej, skręcający właśnie z Senatorskiej w Marszałkowską. U wylotu Senatorskiej ledwo wyhamował przed zatrzymującym się, zaniepokojonym rowerzystą, po czym skręcił w lewo, chociaż obowiązywał go nakaz skrętu w prawo.

Zaraz za skrętem przyspieszył, przemknął przez pasy, ku zaskoczeniu pieszych, i pojechał w stronę centrum.

Rowerzyści wołali i gwizdali

Całą sytuację, która miała miejsce przed godziną 19.00 nagrał reporter tvnwarszawa.pl, Lech Marcinczak. - Kierowca nic sobie nie robił z okrzyków i próśb uczestników Masy którzy, zgodnie z pozwoleniem, zajęli jezdnię - relacjonował Marcinczak.

Chcą ustalić tożsamość

Po całym zamieszaniu na naszym forum zawrzało. Już pojawiło się ponad pół tysiąca komentarzy. Sprawy nie zamierzają odpuścić też rowerzyści biorący udział w piątkowej masie. Na forum internetowym Masy Krytycznej prowadzą prywatne śledztwo. Mają jeden cel: ustalić tożsamość kierowcy lexusa.

mz/bf/ran/par