Rowerem przez plac budowy. Zobacz film

Przejazd rowerem
Przejazd rowerem
MijacProduction
MijacProductionPrzejazd rowerem

Przez piach, między betonowymi krawężnikami i stertami prętów – czytelnik tvnwarszawa.pl urządził sobie nietypową przejażdżkę rowerem nieukończonym jeszcze wiaduktem. Przeprawa dopiero za kilka miesięcy połączy Ursus z Bemowem ale my, dzięki internaucie M_J_J, możemy przejechać się nią już teraz.

- Mimo, że inwestycja ma już ponad rok opóźnienia, to od wielu miesięcy prace wykonywane są w ślamazarnym tempie, a inwestor czyli GDDKiA Warszawa najwidoczniej nie radzi sobie z nadzorem nad wykonawcą lub nie jest zainteresowany szybkim skończeniem tej inwestycji - napisał internauta - Jak widać na załączonym filmiku budowa jest daleka od ukończenia - dodał.

Jak zapewniają urzędnicy, inwestycja ma być gotowa w tym roku. – Dokładnie w trzecim kwartale- precyzuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Wykonanych zostało 91 procent prac- dodaje. Jak wymienia rzeczniczka- obecnie wykonywane są chodniki, krawężniki, zbrojenie. Jak pogoda dopisze, drogowcy zajmą zabezpieczeniem antykorozyjnym obiektu.

- Mobilizujemy wykonawcę, o jak najszybsze zakończenie prac- zapewnia.

Opóźniona inwestycja

Budowana od wiosny 2011 roku inwestycja początkowo miała zostać oddana do użytku w marcu 2012 roku. Już w styczniu zeszłego roku pisaliśmy, że budowa złapała opóźnienie. Nie była wtedy znana data zakończenia prac.

- Powodem opóźnień są przede wszystkim uzgodnienia odnośnie przebudowy linii wysokiego napięcia- tłumaczy rzeczniczka. – Dodatkowo, jako że wiadukt znajduje się nad torami kolejowymi, nie otrzymaliśmy zgody od PKP na wyłączenie ruch pociągów- dodaje. Jak tłumaczy Tarnowska, wyłączenia miały nastąpić przed organizowanymi w stolicy Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej- EURO 2012, a na to nie zgodzili się kolejarze.

Połączy Ursus z Bemowem

Budowana przeprawa o długości 970 metrów połączy ul. Gierdziejewskiego w Ursusie z drogą krajową nr 2, czyli przedłużeniem ul. Połczyńskiej. Do dyspozycji kierowców będą po dwa pasy w obu kierunkach.

To dobra informacja dla kierowców. Po oddaniu inwestycji do użytku kierowcy na Bemowo będą mogli dojechać ul. Dźwigowej lub właśnie z nowej przeprawy.

Wiadukt okiem naszej kamery:

Budowa wiaduktu
Budowa wiaduktutvnwarszawa.pl / Marcin Gula

Zobacz plan inwestycji

Plan inwestycji - fot. GDDKiA
Plan inwestycji - fot. GDDKiAPlan inwestycji - fot. GDDKiA

su//ec

Pozostałe wiadomości