Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Ulice

Roszady przy Marsa. Objazdy i utrudnienia

Ulice

Roszady przy ul. Marsa
Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.plRoszady przy ul. Marsa

W piątek wieczorem rozpocznie się kolejny etap przebudowy ul. Marsa. Zamknięte zostanie skrzyżowanie z ul. Okularową, a wjazd z ul. Marsa w ul. Chełmżyńską będzie przełożony na jezdnię tymczasową. Utrudnienia dla kierowców potrwają do 30 września.

Zmiana organizacji ruchu ma zostać wprowadzona dzisiaj o godz. 22.00.

Samochody i autobusy na objazdy

Po zamknięciu ul. Okularowej na odcinku od ul. Marsa do ul. Szpaczej kierowcy będą musieli korzystać z objazdu ulicami: Rekrucką i Korkową do ul. Okularowej.

W związku z pracami linie autobusowe: 115, 173, 401, 520, N21, N25 oraz N71 pojadą objazdami. Na pasażerów czekają również zmiany przystankowe.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY Zmiany na ul. Chełmżyńskiej nie będą tak dokuczliwe. Ruch drogowy na ul. Chełmżyńskiej zostanie przełożony na jezdnię tymczasową (przesuniętą o kilkadziesiąt metrów w bok od istniejącej).

Opóźniona inwestycja

Prace związane są z moderniacją ul. Marsa i Żołnierskiej na odcinku od ul. Nadnieprzańskiej do granic miasta. Przetarg na pierwszy etap inwestycji obejmował modernizację ulicy Marsa na odcinku od Naddnieprzańskiej do Żołnierskiej, wraz z wiaduktami nad nad torami kolejowymi oraz przebudową skrzyżowania z Chełmżyńską. Łącznie to niespełna 900 metrów.

Wykonawca zaoferował przebudowę w ciągu 18 miesięcy. Według harmonogramu, prace miały zakończyć się w czerwcu tego roku. Niestety inwestycja złapała duże opóźnienie.

- Mieliśmy ogromny problem z przejęciem gruntów od właścicieli. Nie chcieli oni ich nam przekazać - wyjaśnia Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych i dodaje: - We wrześniu przejmiemy ostatnie grunty.

Kiedy zakończą się prace przy pierwszym etapie modernizacji ważnej drogi? – To będzie czerwiec 2013. Podpisaliśmy aneks do umowy – odpowiada Gajewska.

W tym roku jeden wiadukt

Na razie zrobiono niewiele. - Do końca roku uda się zbudować jeden nowy wiadukt nad torami kolejowymi. Wówczas rozbierzemy jeden stary obiekt, żeby utrzymać taką samą liczbę pasów – zapewnia Małgorzata Gajewska.

W przyszłym roku rozpocznie się budowa drugiego wiaduktu i rozbiórka drugiej starej przeprawy.

Po zakończeniu przebudowy ul. Marsa do dyspozycji kierowców będą dwa nowe wiadukty nad torami kolejowymi wraz ze ścieżką rowerową oraz ekranami akustycznymi. Na kluczowym odcinku ulica zostanie poszerzona do czterech pasów w obu kierunkach.

Żołnierska na remont poczeka

Nie wiadomo kiedy rozpoczną się prace przy przebudowie Żołnierskiej do granic miasta. - Jak będą pieniądze ogłosimy przetarg. Projekt już mamy. Obejmuje on budowę estakady – skręt w lewo z ul. Marsa w Żołnierską, poszerzenie Żołnierskiej do dwóch pasów w obu kierunkach oraz budowę nowych wiaduktów nad torami kolejowymi - informuje rzeczniczka ZMID.

Ulica Żołnierska w szczycie: su/b

Korek na Żołnierskiej
Korek na ŻołnierskiejMarcin Gula/ tvnwarszawa.pl
Pozostałe wiadomości