Roszady na Toruńskiej

Warszawa

fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

Kolejne zmiany na Trasie Toruńskiej. W poniedziałek wieczorem trwały ostatnie przygotowania do otwarcia jednego pasa ruchu w stronę Marek na wiadukcie nad ul. Łabiszyńską. - Są już prawie gotowe tymczasowe pasy - relacjonował po godz. 23.00 Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

- Jeden z pracowników zapewnia, że jeszcze przed północą kierowcy będą mogli pojechać wiaduktem - dodaje Marcinczak.

Po jednym pasie

Drogowcy chcą przenieść część ruchu w stronę Marek na południowy wiadukt nad rondem na skrzyżowaniu z ul. Łabiszyńską. Kierowcy jadący w kierunku Marek będą poruszali się jednym pasem na wiadukcie oraz jednym pasem przez rondo. Równocześnie wjazd i zjazd z ronda zostanie zawężony do jednego pasa ruchu.

Zmiany związane są z kolejnym etapem budowy półtunelowych ekranów akustycznych na trasie i potrwają do grudnia.

Do dwóch razy sztuka

Na początku października drogowcy otworzyli wiadukt w stronę centrum. Jednocześnie zamknięty został przejazd przez rondo w stronę centrum. Kierowcy, którzy chcą z ul. Łabiszyńskiej wjechać na Trasę Toruńską w stronę centrum muszą skorzystać z objazdów: Łabiszyńską, Kondratowicza, Bazyliańską i Wysockiego oraz drugi ul. Artyleryjską i Ostródzką.

Otwarcie wiaduktu nie obyło się bez problemów. W związku ze źle przygotowanym oznakowaniem, zmiany zostały wprowadzone z 24-godzinnym poślizgiem.

Czy tym razem uda się wprowadzić zmiany bez problemów? O tym zdecyduje komisja, która pojawi się na Trasie Toruńskiej wieczorem. Drogowcy zapowiadają, że jeżeli opinia komisji będzie pozytywna,. zmiany powinny zostać wprowadzone około godz. 22.00.

Aby do kwietnia 2012

Utrudnienia w tym miejscu mają potrwać co najmniej do listopada. Prace na 7-kilometrowym odcinku między węzłem Modlińska a węzłem Piłsudskiego w Markach potrwają do kwietnia 2012 r.

par