Rondo Waszyngtona z tymczasową jezdnią

Warszawa

fot

Od wtorku kierowcy pojadą tymczasową jezdnią na rondzie Waszyngtona. Zmiany spowodowane są wymianą torów tramwajowych w ramach modernizacji trasy tramwajowej Dw. Wileński – Stadion Narodowy- Rondo Waszyngtona.

Tramwajarze rozpoczynają wymianę torów na skrzyżowaniu al. Zielenieckiej z al. Poniatowskiego po stronie Stadionu Narodowego (północna część ronda). W związku z tym przejazd al. Waszyngtona w al. Poniatowskiego będzie niemożliwy.

Jezdnia tymczasowa

Do dyspozycji kierowców oddana zostanie tymczasowa jezdnia, która ominie teren robót. Ponadto, mogą skorzystać z tymczasowego przejazdu przecinającego al. Poniatowskiego za przystankami tramwajowymi. - Taka organizacaj ruchu wprowadzona zostanie najprawdopodobniej z wtorku na środę - informuje Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Komunikacja normalnie

Prace na rondzie Waszyngtona nie spowodują dodatkowych zmian w komunikacji miejskiej. Tramwaje normalnie będą kursować Alejami Jerozolimskimi, al. Poniatowskiego i al. Waszyngtona.

Nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie do 14 października. Po tym terminie Zarząd Dróg Miejskich odnowi nawierzchnię na rondzie Waszyngtona oraz dokończy wymianę chodników wokół ronda.

su