Rondo Starzyńskiego zmieni się w turbinę

Warszawa

Rondo StarzyŃskiego /fot

Zachęceni dobrze przyjętą przez kierowców zmianą ronda Radosława w półturbinę, drogowcy idą na całość i planują kolejną, tym razem całą. W turbinowe zmienić ma się rondo Starzyńskiego na Pradze Północ.

Swoimi planami ratusz podzielił się z radnym Dariuszem Dolczewskim, który interpelował w sprawie oznakowania przejścia dla pieszych po północnej stronie ronda.

W odpowiedzi, którą przekazał nam radny, przeczytać można, że trwają właśnie prace nad nową organizacją ruchu dla tego miejsca. Długie i dość niebezpieczne przejście dla pieszych ma zyskać tzw. azyle - miejsca oznakowane tak, że piesi będą mogli tam bezpiecznie przystanąć i przepuścić samochody.

Będzie turbina

Na tym jednak nie koniec - z odpowiedzi ratusza wynika, że zmiany czekają też kierowców. Rondo ma się bowiem zmienić w turbinowe, co zdaniem urzędników, poprawi bezpieczeństwo. Organizacja ruchu ma zmienić się na czas budowy II linii metra na placu Wileńskim. - Na pewno zmiany związane z budową II linii podziemnej kolejki przy dworcu Wileńskim obejmą też Rondo Starzyńskiego - mówi Mateusz Witczyński, rzecznik konsorcjum budującego II linię metra. Czy zostanie na dłużej? Ostateczną decyzję w takich przypadkach podejmuje inżynier ruchu.

ZOBACZ ODPOWIEDŹ NA INTERPELACJĘ RADNEGO

Odpowiedź na interpelację radnego
Odpowiedź na interpelację radnego

mz/roody