Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Ulice

Rondo Daszyńskiego i al. Niepodległości do remontu

Ulice

ZDM WarszawaFrezowane będzie również rondo Daszyńskiego

Drogowcy chcą wykorzystać długi weekend i przeprowadzić dwa remonty: na rondzie Daszyńskiego i w al. Niepodległości. W obu przypadkach frezowanie rozpocznie się w piątek.

Na rondzie Daszyńskiego wymieniana będzie nawierzchnia. Drogowcy zamkną rondo i wszystkie wloty.

"Nawierzchnia jest w fatalnym stanie, dlatego podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu weekendowej wymiany" – informują drogowcy.

Remont spowoduje spore utrudnienia. Objazdy zostaną poprowadzone Srebrną – Twardą – Żelazną – Grzybowską oraz Grzybowską – Karolkową – Przyokopową – Kolejową – Towarową.

Objazd podczas frezowania ronda DaszyńskiegoZDM Warszawa

Kluczowe prace rozpoczną się 12, a zakończą 15 sierpnia. Data nie jest przypadkowa. Jak twierdzą drogowcy, wybrano długi weekend, kiedy ruch w stolicy jest mniejszy niż na co dzień.

Zyskają też piesi i rowerzyści

Wstępne prace już się rozpoczęły. "Trwa wymiana i regulacja krawężników wyspy dzielącej i jezdni prowadzących na rondo" – czytamy w komunikacie Zarządu Dróg Miejskich.

Na remoncie skorzystają też piesi i rowerzyści. Drogowcy planują bowiem odnowienie chodników i dróg rowerowych.

Z czasem zmienić się mają także narożniki ronda, co nie wynika bezpośrednio z remontu Zarządu Dróg Miejskich, ale inwestycji prywatnych. "Najszybciej przebudowy doczeka się południowo-wschodni narożnik, ale remont zaplanowano również w północno-wschodnim i południowo-zachodnim rogu. Te prace będą skoordynowane z budową biurowców wokół ronda i zostaną wykonane przez inwestorów nowych budynków" – informuje ZDM.

Prace na Mokotowie

Oprócz ronda Daszyńskiego, frezowany będzie również fragment al. Niepodległości od Wiktorskiej do Goszczyńskiego. Na czas remontu przejazd tą drogą nie będzie możliwy. Wyznaczone zostaną objazdy ulicami Madalińskiego – Puławską – Woronicza, a w przeciwnym kierunku Madalińskiego – Wołoską – Woronicza.

Objazd podczas frezowania al.NiepodległościZDM Warszawa

Prace rozpoczną się w piątek o godzinie 22 i potrwają do końca długiego weekendu. Zamknięte zostaną skrzyżowania z ulicami Wiktorską, Racławicką, Odyńca i Goszczyńskiego.

Dojazd do posesji w al. Niepodległości zostanie zachowany.

Zobacz jak wygląda wymiana nawierzchni. Weekendowy remont w 2 minuty:

Tak pracują drogowcyZDM

kw/mś/md/b

Źródło zdjęcia głównego: ZDM Warszawa