Rondo blokuje kierowców. Paraliż na Toruńskiej

Warszawa

warszawa@tvn.plKorki na Toruńskiej

W środę wieczorem drogowcy zmienili organizację ruchu na remontowanej Trasie Toruńskiej. Zamiast wiaduktem, kierowcy muszą jechać dołem, przez rondo przy Łabiszyńskiej. Tworzą się ogromne korki - informują na warszawa@tvn.pl internauci.

Już kilka godzin po wprowadzeniu zmian kierowcy utknęli w korku do ronda na wysokości ul. Łabiszyńskiej. "Po zmianach w organizacji nie da się ominąć ronda i świateł. W związku z tym trasa jest spraliżowana od Marek do Łabiszyńskiej i w przeciwnym kierunku: od Powązkowskiej do ronda - poinformował internauta Piotr.

"Nie da się inaczej"

- Taka organizacja będzie obowiązywać do końca kwietnia. Powiem bez ogródek: nie da się inaczej. Trzeba wykończyć tunele i nie można tego zrobić "nad ruchem" samochodowym - wyjaśnia Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Wytrzymajmy jeszcze chwilę, mam nadzieję że jeszcze przed Euro będziemy śmigać 7-kilometrowym odcinkiem drogi ekspresowej - przypomina na pocieszenie kierowcom.

Jak skręcać?

Z MOSTU GROTA W MARYWILSKĄ LUB WYSOSCKIEGO: Nadal zamknięte dla ruchu są zjazdy z Trasy Toruńskiej w kierunku ulic Wysockiego i Marywilskiej. Kierowcy, którzy chcą dostać się na jedną z tych ulic, będą mieli do dyspozycji ślimak, który normalnie służy do wjazdu z Marywilskiej na trasę, w kierunku wschodnim. Kierunek ruchu zostanie na nim odwrócony.

Z MARYWILSKIEJ LUB WYSOCKIEGO W KIERUNKU MAREK: Kierowcy jadący Marywilską będą mogli wjechać na Trasę Toruńską w kierunku wschodnim mijając remontowany węzeł i dalej, korzystając z objazdu ulicami Wysockiego, Bazyliańską, Kondratowicza i Łabiszyńską. Tym samym objazdem powinni pojechać ci, którzy na wschód chcą pojechać z Wysockiego.

Z MAREK W MARYWILSKĄ LUB WYSOCKIEGO: Kierowcy jadący Trasą Toruńską od strony Marek będą mogli korzystać ze ślimaka i zjechać nim zarówno w kierunku ulicy Wysockiego, jak i Marywilskiej.

Z MARYWILSKIEJ LUB WYSOCKIEGO W KIERUNKU MOSTU GROTA: Z kolei aby wjechać na Trasę Toruńską w kierunku mostu Grota-Roweckiego od strony Białołęki, trzeba skorzystać z nowo wybudowanej łącznicy między Marywilską, a wiaduktami na torami kolejowymi. Jadący od strony Wysockiego będą mogli zawrócić za remontowanym węzłem.

Wciąż zamknięty jest wjazd na Trasę Toruńską w kierunku wschodnim z ulicy Modlińskiej. Przejazd możliwy jest przez teren pętli autobusowej Żerań, za węzłem Modlińska.

band/roody/ec