Rolkarze przejadą przez Warszawę, drogowcy zwężą ulice

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plRolkarze opanują stolicę

W czwartek w nocy ulicami stolicy przejadą rolkarze w ramach "NightSkating Warszawa". Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Swoje trzy grosze dorzucą także drogowcy, którzy w najbliższych dniach zaplanowali zmiany w organizacji ruchu na przebudowywanej Trasie AK.

Miłośnicy rolek wystartują o 21.00 sprzed pomnika Mikołaja Kopernika przy ul. Krakowskie Przedmieście. Trasa przejazdu prowadzi ulicami: Krakowskie Przedmieście – Świętokrzyska – Marszałkowska – Al. Jerozolimskie – Towarowa – Kasprzaka – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Górczewska – Leszno – Okopowa – Dzika – al. Jana Pawła II – al. Solidarności – Marszałkowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście.

Jak ostrzegają organizatorzy, na trasie mogą występować chwilowe zatrzymania w ruchu pojazdów.

W przejazdach uczestniczy wielu rolkarzy:

Weseli rolkarze kolejny raz przejechali przez Warszawę
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Roszady drogowców

To nie jedyne utrudnienia, z którymi muszą liczyć się kierowcy. Kolejne zmiany w ruchu zaplanował wykonawca przebudowy Trasy AK.

W nocy z czwartku na piątek (7-8 maja) w godzinach 24.00 - 5.00 zamknięta będzie ul. Elektronowa na skrzyżowaniu z Modlińską. Dojazd do ul. Elektronowej możliwy będzie jezdnią przy elektrociepłowni (równoległą do ul. Modlińskiej) oraz wjazdem do centrum handlowego.

Tej samej nocy w godzinach 22.00 – 5.00 naprzemiennie będzie zwężana jezdnia ul. Wybrzeże Gdyńskie w kierunku Gdańska.

Od 8 maja (piątek) od godz. 22.00 do godzin popołudniowych 10 maja (niedziela) wyłączony z ruchu będzie lewy pas jezdni ul. Modlińskiej (w kierunku ronda Starzyńskiego) na odcinku ok. 90 m za skrzyżowaniem z ul. Elektronową oraz na odcinku ok. 150 m za skrzyżowaniem z pętlą autobusową "Żerań". Na zwężonych odcinkach jezdni ruch prowadzony będzie dwoma pasami.

Od 11 maja (poniedziałek) od godz. 6.00 do godzin wieczornych 15 maja (piątek) wyłączony z ruchu będzie lewy pas ul. Jagiellońskiej (w kierunku ronda Starzyńskiego) na odcinku ok. 190 m za tymczasowym skrętem w lewo w kierunku Marek. Na zwężonym odcinku jezdni ruch prowadzony będzie dwoma pasami.

W nocy z 11 na 12 maja (poniedziałek - wtorek) w godz. 22.00 - 6.00 zwężona do jednego pasa ruchu będzie jezdnia ul. Jagiellońskiej (w kierunku Tarchomina) na długości ok. 80 m.

su/lulu