Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Rolkarze pojadą dla powstańców. Podziękują "za waleczność i troskę"

Warszawa

Nightskating WarszawaRolkarze wyjadą na stołeczne ulice

W czwartek wieczorem rolkarze uczczą 73. rocznicę Powstania Warszawskiego. "Chcąc podziękować za odwagę, waleczność i troskę o przyszłe pokolenia, udajemy się wspólnie w historyczną podróż na rolkach" - napisali organizatorzy.

Uczestnicy spotkają się o godz. 20 przy pomniku Mikołaja Kopernika przy Krakowskim Przedmieściu, by o 21.00 wyruszyć w 19 kilometrową trasę.

Prowadzić będzie ulicami: : Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Ujazdowskie - Szucha - Puławska - Odyńca - Racławicka - Żwirki i Wigury - Wawelska - Grójecka - plac Zawiszy - Towarowa - rondo Daszyńskiego - Towarowa - Okopowa - Rondo Zgrupowania AK "Radosław" - aleja Jana Pawła II - aleja Solidarności - plac Bankowy - Marszałkowska - Królewska - Krakowskie Przedmieście.

"Dziś. Jutro. Pojutrze."

"Organizując edycję Powstańczą Nightskating Warszawa już od kilku lat staramy się, aby warszawiacy i goście mieli okazję do wyjątkowego upamiętnienia bohaterów tamtych dni, których dewiza brzmiała "Dziś. Jutro. Pojutrze."- napisali organizatorzy w zapowiedzi.

Jak dodali, "chcąc podziękować za odwagę, waleczność i troskę o przyszłe pokolenia, udajemy się wspólnie w historyczną podróż na rolkach."

Rolkarzom towarzyszyć będzie przewodnik Marta Szczeblewska.

ZOBACZ POPRZEDNIE PRZEJAZDY:

Piąte urodziny NightskatingLech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/5

su/ran