Rok poważnych utrudnień, ciężko będzie już w poniedziałek

Ulice

Lech Marcinczak, tvnwarszawa.plRuszyły prace na Marynarskiej

W sobotę ruszyła przebudowa Marynarskiej, a wraz z nią rozpoczęły się utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej. Na odcinku Rzymowskiego – pętla Służewiec nie jeżdżą tramwaje. Dla linii 17, 18, 71 obowiązują nowe trasy. W weekend było spokojnie, ale w poniedziałek może być ciężko.

Remont Marynarskiej to ważne i długo zapowiadane przedsięwzięcie. Docelowo trasa zostanie poszerzona do trzech pasów w każdą stronę. Ponadto, w ciągu ulicy Postępu powstanie wiadukt. Natomiast w rejonie ulicy Wynalazek wybudowana zostanie kładka dla pieszych.

Tramwaje wrócą tu dopiero w sierpniu 2017 roku. Natomiast cała inwestycja będzie gotowa na przełomie sierpnia i września 2018 roku.

Skasowane przystanki

Mimo wprowadzonych zmian w komunikacji miejskiej, na razie na Marynarskiej jest spokojnie. – Drogowcy przygotowują się do remontu. Są informacje o utrudnieniach, skasowanych przystankach tramwajowych i objazdach – mówi Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.

Warto jednak pamiętać, że w weekend ruch jest zdecydowanie spokojniejszy, a wokół dzielnicy biurowej niemal zupełnie zamiera. – W poniedziałek, kiedy ludzie będą zmierzać do pracy, może być tu znacznie trudniej – ostrzega nasz reporter. Dla pracowników "Mordoru" szykuje się ciężkie 12 miesięcy.

Objazdy w związku z remontem MarynarskiejZTM

Trasy objazdowe

Przypominamy, składy kursujące na co dzień ulicą Marynarską są kierowane na trasy skrócone. Zmiany dotyczą trzech linii: 17, 18 i 71:

- 17 METRO MŁOCINYMarymoncka – rondo Radosława – Stawki – Marszałkowska – Nowowiejska – al. Niepodległości – KIELECKA

- 18 ŻERAŃ FSO – most Gdański – Marszałkowska – Puławska – Woronicza – WORONICZA

- 71 METRO MŁOCINY – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Skierniewicka – Prosta – al. Niepodległości – Wołoska – ZAJEZDNIA MOKOTÓW.

Co ważne, ruch Wołoską nie będzie całkowicie wstrzymany. Od poniedziałku będzie kursować tamtędy linia 31. Tramwaj pojedzie jednak skróconą trasą: od metra Wilanowska, dalej Puławską, Woronicza, Wołoską, Marynarską i skończy bieg na Rzymowskiego. Tam z kolei będzie korzystać z "tymczasowej zawrotki", wyznaczonej na czas remontu.

Zastępcza linia autobusowa

ZTM uruchomił zastępczą linię autobusową Z-1, która pojedzie następującą trasą: Wielicka – Woronicza – Wołoska – Marynarska – PKP Służewiec, Marynarska – Wołoska – Woronicza – Krasickiego – Malczewskiego – Puławska – Woronicza i dojedzie do Królikarni, gdzie będzie przystanek dla wysiadających.

Autobus ma kursować co 3-4 minuty w godzinach szczytu, co 6 minut poza szczytem i co 10 minut w dni wolne od pracy.

kw/b