Ulice

Rok bez tramwajów na Służewcu. W sierpniu remont Marynarskiej

Ulice

tvn24.pl / Targeo / źródło danych: Gazeta StołecznaPrzebudowa ulicy Marynarskiej

Rok bez tramwajów na pętli Służewiec zacznie się 12 sierpnia. "Gazeta Stołeczna" dotarła do szczegółów planowanej przebudowy ulic Marynarskiej. Dla pracowników biurowej dzielnicy nadchodzą ciężkie czasy.

Pracownicy "Mordoru" nie mają lekko. Ledwo uporali się z remontem Wołoskiej, a już będą musieli ponownie zacisnąć zęby i przetrwać kolejny rok utrudnień. Za niespełna dwa tygodnie zacznie się przebudowa ulicy Marynarskiej. Na pierwszy ogień pójdą podziemne instalacje i tory tramwajowe, które trzeba przesunąć, by potem poszerzyć jezdnie.

W piątek, 12 sierpnia przy rondzie Unii Europejskiej (tak oficjalnie nazywa się skrzyżowanie koło Galerii Mokotów) zacznie się budowa tymczasowej zawrotki dla dwukierunkowych tramwajów - zapowiada "Stołeczna". Ma być gotowa już po trzech dniach.

Od 15 sierpnia zawracać w tym miejscu będzie tylko jedna linia - 31. Składy mają podjeżdżać co 3 minuty. Częściej się nie da. Linie 17 i 18 zostaną prawdopodobnie połączone lub będą zawracać w pobliskiej zajezdni. Dodatkowe autobusy będą jeździć z Metra Wierzbno i ul. Woronicza.

Zostaną dwa pasy

Dobrą wiadomość gazeta ma za to dla kierowców. Przez cały okres remontu na Marynarskiej przejezdne mają być dwa pasy ruchu w każdą stronę. Wcześniej wykonawca - firma Intercor - chciała zamknąć nawet estakadę koło Galerii Mokotów i odciąć przejazd ul. Postępu. To ostatnie utrudnienie ma się jednak pojawiać tylko w weekendy.

Warta bez mała 50 milionów inwestycja polega na przebudowie 800 metrów Marynarskiej. Ulica zostanie poszerzona do trzech pasów w obu kierunkach. W ciągu ulicy Postępu powstanie nad nią wiadukt. W rejonie ulicy Wynalazek wybudowana zostanie kładka dla pieszych. Pojawią się też ekrany akustyczne w sąsiedztwie szkoły i na wiadukcie, a także chodniki i ścieżki rowerowe. Na skrzyżowaniach z ul. Wynalazek i Postępu zlikwidowane będą lewoskręty.

Jak informuje "Stołeczna", aktywistom ze stowarzyszenia Lepszy Służewiec udało się wywalczyć lewoskręt z Cybernetyki w Rzymowskiego (w kierunku Galerii Mokotów). Z kolei u zbiegu Cybernetyki i Postępu powstanie rondo turbinowe, a na Marynarskiej przy Wynalazek powstanie dodatkowy przystanek autobusowy. Nie wiadomo jednak, czy będą to rozwiązania docelowe, czy też tylko na czas remontu. - Wciąż trwają rozmowy z miastem - zastrzega w rozmowie z tvnwarszawa.pl Karina Koziej ze stowarzyszenia.

Według gazety, trwają też starania, by na czas robót przywrócić przejazd łączący Marynarską z ul. Suwak i przeprogramować sygnalizację na skrzyżowaniu Marynarskiej z Postępu.

Remont ma potrwać rok.

Przebudują ulicę Marynarską
Przebudują ulicę MarynarskąArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

at/r

Źródło zdjęcia głównego: tvn24.pl / Targeo / źródło danych: Gazeta Stołeczna

Pozostałe wiadomości