Rocznica powstania w getcie. Utrudnienia dla kierowców

Warszawa

targeo.pl /tvn24.plMapa utrudnień

Zakazy parkowania, zamknięte ulice i zmiany na trasach autobusów - w czwartek ruszają obchody 70. rocznicy powstania w getcie warszawskim.

Najwięcej wydarzeń zaplanowano na piątek, 19 kwietnia. Miasto, które jest organizatorem obchodów, w okolicach miejsc uroczystości wprowadziła ograniczenia dla kierowców.

W czwartek i piątek (do godziny 16) nie będzie można parkować na ulicach:

- Anielewicza - obustronnie na odcinku Andersa – Karmelicka; - Karmelicka - obustronnie na odcinku Anielewicza – Stawki; - Lewartowskiego - obustronnie na odcinku Karmelicka – Zamenhofa; - Zamenhofa - obustronnie na odcinku Anielewicza – Dubois; - Dubois - obustronnie na całej ulicy- Stawki - obustronnie na odcinku Karmelicka – Dubois;- Dzika - obustronnie na długości 100 m od Stawki.

W piątek od godziny 6 do 16 nie będzie można przejechać samochodem ulicy Anielewicza (odcinek od Zamenhofa do Karmelickiej – bez skrzyżowań) oraz Zamenhofa (od Anielewicza do Lewartowskiego – bez skrzyżowań).

Wprowadzą ruch jednokierunkowy

Ruch jednokierunkowy będzie z kolei obowiązywał na:

- Zamenhofa na odcinku od ul. Pawiej do ul. Anielewicza - wprowadzenie ruchu jednokierunkowego z południa na północ (jeden kierunek od ul. Pawiej w stronę ul. Anielewicza); - Anielewicza na odcinku od ul. Zamenhofa do ul. Andersa wprowadzenie ruchu jednokierunkowego z zachodu na wschód (jeden kierunek od ul. Zamenhofa do ul. Andersa).

Zakaz parkowania będzie obowiązywał również przy Teatrze Wielkim. Tam w czwartek odbędzie się uroczysty koncert, który zainauguruje obchody rocznicy powstania.

Samochodu nie zostawimy na parkingu przed teatrem oraz na ulicy Moliera obustronnie na odcinku od ul. Trębackiej do ul. Senatorskiej. Zakaz parkowania będzie obowiązywał także na Wierzbowej obustronnie, na odcinku od ul. Fredry do ul. Senatorskiej, a także tyłach Teatru Wielkiego.

Zmiany w komunikacji

Na zmiany powinni przygotować się również pasażerowie komunikacji miejskiej. W piątek od godziny 6 do 16 na trasę objazdową zostaną skierowane autobusy linii 111 i 180.

111 w kierunku pętli Esperanto pojedzie od skrzyżowania Nowolipki/Zamenhofa: Nowolipki – Smocza – Anielewicza i dalej swoją trasą; w kierunku pętli Gocław od skrzyżowania Anielewicza/al. Jana Pawła II: al. Jana Pawła II – Nowolipki – Andersa i dalej swoją trasą.

Natomiast linia 180 w kierunku Chomiczówki od skrzyżowania Świętojerska/Andersa/Anielewicza pojedzie: Andersa – Nowolipki – Smocza – Anielewicza i dalej swoją trasą; w kierunku pętli Wilanów od skrzyżowania Anielewicza/al. Jana Pawła II pojedzie: al. Jana Pawła II – Nowolipki – Zamenhofa – Anielewicza i dalej swoją trasą.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY NA STRONIE ZARZĄDU TRANSPORT MIEJSKIEGO.

bf/lata