Reprezentacja zmierzy się z Anglią. Wieczór utrudnień na ulicach

Warszawa

Fabrizio Gianella /wikipedia cc by-saUtrudnienia przy Stadionie Narodowym

Wieczorny mecz eliminacji piłkarskich mistrzostw świata oznacza sportowe emocje, ale także utrudnienia w ruchu. O godz. 17.00 zamknięta została część Saskiej Kępy. Po spotkaniu wyłączony z ruchu zostanie cały Most Poniatowskiego.

Mecz rozpoczyna się o godz. 21.00, jednak utrudnienia zaczęły się o 17.00 i potrwają do północy. Jako pierwsza zamknięta została Saska Kępa. Zakaz nie obejmuje samochodów zaopatrzonych w identyfikator, komunikacji miejskiej, taksówek i jednośladów. Od godziny 17.00 autobusy nie jeżdżą Francuską, pomiędzy Zwycięzców, a rondem Waszyngtona.

Do szpitala dziecięcego przy Niekłańskiej można dojechać od ul. Międzynarodowej i Saskiej przez Zwycięzców.

- Faktycznie zamknięte są ulice w rejonie Stadionu Narodowego. Kierowcy nie wjadą z al. Waszyngtona w ul. Francuską i ul. Saską - relacjonował po 19.00 Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Utrudnienia w dojeździe do Stadionu Narodowego spotkały także pasażerów tramwajów w związku z kolizją na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. Kruczej. Zderzył się tam radiowóz z tramwajem linii 9. Składy nie kursowały w kierunku mostu Poniatowskiego.

77 na mecz

Żeby ułatwić kibicom dotarcie na mecz ZTM uruchomił dodatkową linię tramwajową 77. Składy co pięć minut wyruszają z pl. Narutowicza i przez Most Poniatowskiego dojadą do ronda Wiatraczna. Będą kursować do 21.00. O godzinie 22.00 może zostać wyłączony ruch na moście Poniatowskiego, pomiędzy rondem Waszyngtona, a de Gaulle'a. Jeżeli tak się stanie, autobusy i tramwaje zostaną skierowane na objazdy. Zgodnie z tym wariantem ruch zostanie wznowiony po północy.

Więcej kursów po meczu

Dla wracających z meczu od godz. 22.30 do północy, z Wybrzeża Szczecińskiego przez most Świętokrzyski do Dworca Centralnego i z ronda Waszyngtona na Bródno, będą uruchomione dwie dodatkowe linie autobusowe. Stałe linie przejeżdżające obok stadionu oraz nocne odjeżdżające z Dworca Centralnego będą miały dodatkowe kursy. Pociągi SKM do północy będą jeździły linią średnicową - przez przystanek Stadion, z którego średnio co pięć minut od godz. 22.30 będą odjeżdżać pociągi w obie strony. Po meczu wszystkie pociągi Kolei Mazowieckich mają przejechać przez dworzec Stadion. Dłużej jeździć będzie też metro. Ostatni kurs planowany jest po godzinie 1.00.

Szczegóły zmian komunikacji znaleźć można na stronie ZTM.

Parkingi

Drogowcy radzą szukać parkingów po śródmiejskiej stronie, np. o w okolicach Torwaru i stamtąd dostać się na stadion komunikacją miejską. Po praskiej stronie można szukać miejsc w okolicach Dworca Wschodniego.

PAP, wp/roody