Reprezentacja na Narodowym, utrudnienia na ulicach

Warszawa

Spens03 / CC BY SA WikipediaStadion Narodowy będzie podświetlony dla Cichociemnych

Reprezentacja Polski rozegra we wtorek spotkanie z Armenią. Zamknięta dla ruchu będzie Saska Kępa. Policja przewiduje także zamknięcie mostu Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich po końcowym gwizdku.

Od 18.00 do 20.45 z ruchu indywidualnego wyłączony będzie obszar ograniczony al. J. Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, Międzynarodową, al. Stanów Zjednoczonych i Wałem Miedzeszyńskim. Wjazd będą miały tylko pojazdy osób posiadających identyfikatory SK, komunikacji miejskiej, taksówki oraz jednoślady.

Jak dodaje ratusz, dopuszczony zostanie przejazd wiaduktem ul. Saskiej nad al. Stanów Zjednoczonych i ul. Brazylijską. W związku z objazdem przebudowywanej ul. Kinowej będzie możliwość przejazdu ul. Międzynarodową.

Po meczu prawdopodobne jest zamknięcie mostu Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich (między rondem Waszyngtona a rondem de Gaulle'a), jeśli duża grupa kibiców będzie chciała wracać do centrum pieszo.

Na mecz komunikacją

ZTM zachęca, by kibice na mecz przyjeżdżali komunikacją metrem, pociągami SKM i KM lub tramwajami.

Pociągi II linii metra do 20.45 kursować będą co 3 minuty, a I - co 5 minut. O godzinie 17.30 na skróconą trasę z placu Narutowicza do ronda Wiatraczna wyruszą dodatkowe tramwaje linii 9.

Po meczu na trasy wyjadą dodatkowe autobusy i tramwaje. Częściej będzie kursowało metro. Zmieni się też rozkład kolei.- Dodatkowe składy metra wyjadą na trasy od około godziny 22.30. Druga linia będzie kursowała co 3 minuty, a pierwsza co 5 minut. Rozkłady kolei zostaną skorygowane, aby z przystanku Stadion Narodowy w kierunku centrum pociągi SKM lub KM odjeżdżały co 4 - 5 minut - podaje Wiktor Paul z ZTM. Dodatkowe tramwaje linii 3 z przystanku Al. Zieleniecka 06 pojadą na Gocławek, a z przystanku Al. Zieleniecka 05 do Annopola. Tu też będzie można wsiąść do dodatkowych składów 26, które zawieą na Osiedle Górczewska.

skw/r