Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Remonty w pięciu dzielnicach. Zamknięte ulice, autobusy na objazdach

Warszawa

ZDMPotocka to jedna z ulic, która przejdzie weekendowy remont

Wesoła, Wola, Żoliborz, Białołęka i Mokotów - mieszkańcy tych pięciu dzielnic muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu w najbliższych dniach. Ulice będą zamknięte, a komunikacja skierowana na objazdy. Problemy spowodowane są między innymi wymianą nawierzchni.

Pierwsze remonty ruszyły już w czwartek w Wesołej. Zamknięta dla ruchu została ulica Żółkiewskiego, na odcinku od pętli autobusowej (za ulicą Armii Krajowej) do ulicy Głowackiego.Drogowcy wprowadzili liczne objazdy. O ile można przejechać przez skrzyżowania z Żółkiewskiego w ciągu ulic Armii Krajowej i generała Sikorskiego, tak połączenia z Żółkiewskiego nie mają jednak ulice: Starzyńskiego, Kostki-Napierskiego i Dwernickiego. Ponadto, na Orlej pomiędzy Armii Krajowej a Sikorskiego zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu - w stronę torów kolejowych. Objechać zamkniętą Żółkiewskiego można będzie ulicami: 1 Praskiego Pułku, Czarneckiego lub Orlą. Dodatkowo w niektórych miejscach pojawiły się znak zakazu zatrzymywania, wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela. Zakaz ten obowiązuje na ulicach: - Orlej za skrzyżowaniem z Armii Krajowej w kierunku północnym,- Orlej za skrzyżowaniem z Grottgera w kierunku północnym,- Starzyńskiego w rejonie skrzyżowania z Żółkiewskiego,- Sikorskiego od skrzyżowania z Żółkiewskiego na odcinku 65 metrów na wschód.Taka organizacja ruchu potrwa do 15 grudnia. Jest spowodowana przebudową Żółkiewskiego. Inwestycja obejmuje remont nawierzchni jezdni wraz z podbudową, wymianę chodników i budowę odwodnienia.

Co ważne, na zmiany muszą być gotowi nie tylko kierowcy, ale też pasażerowie komunikacji miejskiej. Autobusy linii 514 i nocnej N71 pojadą prosto - Armii Krajowej do Orlej i dalej Sikorskiego do tymczasowego krańca WOLA GRZYBOWSKA (powrót ciągiem ulic Sikorskiego i Czarnieckiego do Armii Krajowej). Zawieszone będzie też funkcjonowanie krańcowego przystanku autobusowego WOLA GRZYBOWSKA 03. W zamian uruchomiony zostanie przystanek zastępczy WOLA GRZYBOWSKA 53, zlokalizowany na chodniku przy Sikorskiego przed skrzyżowaniem z Żółkiewskiego (jadąc od strony Lipowej), obowiązujący jako krańcowy dla linii autobusowych 514 i nocnej N71.

Objazdy związane z remontem na Żółkiewskiego
Infoulice

Nocne prace na Woli

Kolejne prace - również w czwartek 30 listopada - wprowadzone zostaną na Woli. Od godziny 21 zamknięta dla ruchu będzie Czorsztyńska, na odcinku od Magistrackiej do Prymasa Tysiąclecia.Na zamkniętym odcinku drogowcy zakończą prace związane z wymianą nawierzchni jezdni. Zamknięty fragment ulicy można ominąć jadąc Obozową lub Górczewską. Utrudnienia potrwają tylko kilka godzin - do piątku, do godziny 5.

Prace na Czorsztyńskiej na Woli
Infoulice

Frezowanie na Żoliborzu

Na dłuższe utrudnienia muszą przygotować się mieszkańcy jeżdżący Potocką - ulica przejdzie weekendowe frezowanie i od piątku 1 grudnia (od godziny 22) będzie zamknięta na odcinku Kuronia - Mickiewicza. Połączenia z Potocką nie będą miały ulice: Urzędnicza, Szczepanowskiego, Bieniewicka, Drużbackiej i Marii Kazimiery. Równocześnie, na wysokości skrzyżowania z Potocką wyłączona z ruchu będzie połowa szerokości zachodniej jezdni Mickiewicza. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: Słowackiego - pl. Wilsona - Mickiewicza lub Słowackiego - Marymoncka - Podleśna - Gwiaździsta. Remont spowoduje też utrudnienia w komunikacji miejskiej. Autobusy linii 122, w kierunku krańca OS.GÓRCZEWSKA, pojadą objazdem: Podleśna - Klaudyny - Rudzka - Hłaski - Gdańska - Słowackiego i dalej swoją trasą.

Frezowanie na Potockiej
Infoulice

Remonty na Białołęce i Mokotowie

Druga weekendowa wymiana nawierzchni planowana jest na Białołęce. Od piątku, od godziny 22 do poniedziałku, do godziny 4 zamknięta dla ruchu będzie ulica Cieślewskich na odcinku od Płochocińskiej do Innej. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Płochocińska - Marywilska - Czołowa - Bohaterów lub Płochocińska - Szamocin - Wałuszewska.

Frezowanie na Białołęce
Infoulice

Dodatkowo trwa remont Belgijskiej na Mokotowie. Dzielnica remontuje nawierzchnię jezdni, wymienia krawężniki i chodniki. Od piątku, 1 grudnia od godziny 22 do niedzieli, 3 grudnia wieczorem ulica będzie zamknięta dla ruchu za skrzyżowaniem z Puławską, możliwy będzie wyłącznie dojazd do posesji.

Zobacz jak wygląda frezowanie - weekendowy remont w dwie minuty:

Tak pracują drogowcyZDM
wideo 2/5

kw