Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Remonty, przemarsze i rowerzyści. Utrudnienia w najbliższych dniach

TVN Warszawa


Prace na Bielanach, przemarsze w Śródmieściu i rowerzyści na Białołęce. Już od piątku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą spodziewać się utrudnień w ruchu na ulicach.

Jak podaje urząd miasta, w piątek 13 września wieczorem rozpocznie się wymiana nawierzchni w alei Zjednoczenia na odcinku od Marymonckiej do Żeromskiego.

Od około godziny 22 aleja ma zostać zamknięta na odcinku od ulicy Kasprowicza do Żeromskiego. Połączenie z remontowaną drogą, straci też ulica Schroegera. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Kasprowicza - Podczaszyńskiego - Żeromskiego.

W czasie prac na chodnikach ma powstać nowa nawierzchnia z płyt betonowych. "Projekt zakłada również przeniesienie parkowania do zatok postojowych, w których zmieści się ponad 130 miejsc" - czytamy w komunikacie ratusza.

Autobusy na objazdach

Autobusy zostaną skierowane na trasy objazdowe. Linia 103 pojedzie ulicami: Kasprowicza, Podczaszyńskiego i Żeromskiego. Linie 197 i 397 pojadą Marymoncka i Żeromskiego.

Dodatkowo linia 397 będzie skierowana do przystanku Żeromskiego przy stacji metra Słodowiec.

Ten etap prac ma potrwać około dwóch, trzech tygodni.

Objazd zamkniętego odcinka alei Zjednoczenia
Urząd Miasta

Utrudnienia na Białołęce

Od wtorku 17 września od około godziny 7 zamknięta zostanie ulica Odkryta na odcinku od Łączącej do Stefanika. Tam również ma powstać nowa nawierzchnia jezdni. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Światowida i Stefanika.

Utrudnienia mają potrwać do soboty 21 września.

Zgromadzenia w Śródmieściu

Urząd miasta podaje, że w piątek w godzinach 13-15, odbędzie się zgromadzenie publiczne przed Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju przy ulicy Wspólnej 2/4.

Później jego uczestnicy przemaszerują Wspólną przed Ministerstwo Infrastruktury przy ulicy Chałubińskiego 4. Następnie dalej Alejami Jerozolimskimi przez plac Zawiszy na ulicę Nowogrodzką, gdzie marsz się zakończy.

W sobotę w godzinach 13-14 odbędzie się zgromadzenie publiczne przed pomnikiem Mikołaja Kopernika przy Krakowskim Przedmieściu. Uczestnicy zaplanowali też przemarsz Traktem Królewskim przed gmach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich.

Tego samego dnia, około godziny 15.30, odbędzie się przejazd XIV Sztafety Rowerowej imienia błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Kolarze przejadą ulicami: Modlińską - aleją Kuklińskiego - przez most Marii Skłodowskiej-Curie - Wybrzeże Gdyńskie - Krasińskiego do placu Wilsona.

Ratusz ostrzega, że na trasie przejazdu możliwe są krótkotrwałe wstrzymania ruchu.

Informowaliśmy też o rozstrzygnięciu przetargu na wykonanie prac w alei Zjednoczenia:

em/ran

Będzie remont alei Zjednoczenia
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl