Ulice

Remonty i budowa drugiej linii metra. Duże zmiany w ruchu w całej Warszawie

Ulice

ZDM / InfouliceRemonty i zmiany w ruchu

W najbliższych dniach mieszkańców w całej Warszawie czekają duże utrudnienia. Wszystkie związane będą z remontami prowadzonymi przez drogowców. Problemy pojawią się między innymi na Głębockiej, Patriotów i Marsa. W związku z budową metra zmieni się też organizacja ruchu na Kasprzaka.

Przez cztery najbliższe dni (od czwartku 12 kwietnia do niedzieli 15 kwietnia) przebudowywane będą przejścia dla pieszych na św. Bonifacego. "Będzie bezpieczniej bo powstaną tam azyle dla pieszych" - zapewniają urzędnicy. Zanim to jednak nastąpi, trzeba przygotować się na utrudnienia.

W czwartek zwężona będzie jezdnia w rejonie skrzyżowania z Kaspijską i Maltańską. Ruch będzie odbywał się wahadłowo przy ręcznym sterowaniu. Wyjazd z Kaspijskiej możliwy będzie tylko w lewo. W piątek z kolei zwężona będzie jezdnia w rejonie skrzyżowania z Batumi oraz Kaspijską i Maltańską. Wyjazd z Maltańskiej możliwy będzie tylko w prawo. W sobotę drogowcy zamierzają zwęzić jezdnie w rejonie skrzyżowania z Batumi. A w niedzielę przy skrzyżowaniu z Kaukaską i Sardyńską.

Nowa organizacja ruchu na Woli

Utrudnienia czekają też mieszkańców Woli. Budowniczowie metra zmienią organizację ruchu na Kasprzaka w rejonie ulic: Rogalińskiej, Skierniewickiej i Zegadłowicza.

Od piątku 13 kwietnia (od godziny 22) do niedzieli (do 16) będą przekładali ruch na północną jezdnię Kasprzaka. Kierowcy będą mieli tam po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Oprócz tego udrożniony zostanie skręt z Kasprzaka (dla jadących od strony centrum) w Rogalińską, a także wyjazd z tej ulicy. Podobnie będzie z wyjazdem z posesji przy Kasprzaka 18/20.

Natomiast jadący od strony Bemowa będą mogli skręcić w Skierniewicką, ale nie będą mogli skręcić w Zegadłowicza. Ta ostatnia ulica straci połączenie z Kasprzaka (będzie można z niej wyjechać tylko na Szarych Szeregów). Przy północnej jezdni znajdzie się też przystanek autobusowy w kierunku ronda Daszyńskiego, obecnie zlokalizowany przy Technikum Elektronicznym.

Jeden kierunek na Głębockiej

Duże zmiany zapowiadane są również na Białołęce w związku z przebudową Głębockiej. Rozpoczynają się tam prace związane z poszerzaniem jezdni i budową tymczasowego chodnika. Niebawem ruszy też budowa kanalizacji deszczowej i przebudowa instalacji podziemnych. Prace te oznaczają, że połowa jezdni Głębockiej musi być wyłączona z ruchu.

Od piątku 13 kwietnia (od godziny 23.30) pomiędzy ulicami Lewandów i Magiczną wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy - do Trasy Toruńskiej. Możliwy będzie wjazd na posesje i w ulice poprzeczne. Objazd w przeciwnym kierunku prowadzić będzie ulicami: Jesiennych Liści - Skarbka z Gór - Berensona.

Utrzymanie jednokierunkowego ruchu na Głębockiej przewidziane jest do końca trwania inwestycji, czyli do marca 2019 roku.

Trasy autobusów E-7 i E-9 w szczycie porannym pozostaną bez zmian. Natomiast w szczycie popołudniowym linie te będą kursowały ulicami Skarbka z Gór i Berensona. Objazdem tymi samymi ulicami pojadą autobusy linii 120 (tylko kursy w kierunku krańca OLESIN), 240 (tylko w kierunku krańca MARKI /PUSTELNIK/) i 332 (tylko w kierunku krańca ZAUŁEK-SZKOŁA).

Linia 120 w kursach skróconych będzie jeździła ulicami: Skarbka z Gór - Berensona - Zaułek - Oknicka - Lewandów - Głębocka. Natomiast autobusy linii 527 przed godziną 12 dojadą Magiczną do krańca OS. DERBY, a po godzinie 12 będą kursowały na trasie: Magiczna - Skarbka z Gór - Berensona - Głębocka - OS. LEWANDÓW - Głębocka i dalej swoją trasą.

Zamknięty przejazd przez Marsa

Kolejne utrudnienia czekają mieszkańców Rembertowa. Przez pięć kolejnych nocy: z 16/17, 17/18, 18/19, 19/20 i 20/21 kwietnia, od godziny 22 do 6 zamknięty będzie przejazd przez Marsa na skrzyżowaniu z Chełmżyńską i Okularową.

Jadący z ulic Chełmżyńskiej lub Okularowej będą musieli skręcić w prawo w Marsa. Ponadto nie będzie można skręcić w lewo z Marsa w Chełmżyńską. Objazdy zostaną poprowadzone do Żołnierskiej lub do Płowieckiej i dalej ulicami Korkową i Rekrucką. Utrudnienia związane są z zabezpieczeniem budowanej estakady na Marsa.

Budowa obwodnicy i utrudnienia w Wawrze

Budowa Południowej Obwodnicy w Wawrze przetnie jezdnię Patriotów w Miedzeszynie. W poniedziałek 16 kwietnia około godziny 5.30 zamknięta dla ruchu zostanie wschodnia jezdnia Patriotów pomiędzy ulicą Arniki a Drozdową. Przejezdna w obydwu kierunkach pozostanie druga jezdnia Patriotów. Czynny będzie także przejazd przez tory kolejowe przy stacji PKP Miedzeszyn (u zbiegu ulic Drozdowej, Szafirowej i Przewodowej).

Ponadto na ulicy Arniki będzie możliwy wyłącznie dojazd do posesji, a na Lokalnej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu - w stronę Patriotów (dojazd do Lokalnej będzie odbywał się Gruntową).

Zalecany objazd będzie prowadził Zagórzańską i Izbicką. Uruchomiony zostanie także lokalny objazd (tylko dla samochodów osobowych) przez Bystrzycką i tymczasową drogą przez plac budowy do Drozdowej. Tak będzie przez około pół roku, do momentu uruchomienia nowego wiaduktu nad budowaną Południową Obwodnicą Warszawy w ciągu ulicy Zabawnej.

W innym miejscu budowy POW, w rejonie Wału Miedzeszyńskiego, w poniedziałek około godziny 13 zamknięta dla ruchu zostanie Rozchodnikowa przed skrzyżowaniem z Wałem Miedzeszyńskim. Ruch zostanie skierowany na tymczasową jezdnię omijającą plac budowy.

W Wilanowie zaś - od czwartku 19 kwietnia - zamknięta dla ruchu będzie Bruzdowa, pomiędzy Metryczną a pierwszym wjazdem na osiedle. Plac budowy obejmie fragment Bruzdowej, który przetnie budowana Południowa Obwodnica Warszawy (po jej wbudowaniu Bruzdowa będzie miała połączenie tylko z drogą serwisową biegnącą wzdłuż trasy po jej północnej stronie). Zamknięty dla ruchu będzie fragment od Metrycznej (utrzymany będzie dojazd do posesji za tym skrzyżowaniem) do wjazdu na osiedle przy Bruzdowej 44 i 46.

Objazd zamkniętego odcinka będzie prowadził ulicami Metryczną - Sytą - Lercha. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca listopada.

Czytaj także o remoncie na Woli, gdzie położono asfalt wokół zaparkowanych samochodów:

Drogowcy załatali nawierzchnię na Jana Kazimierza
Drogowcy załatali nawierzchnię na Jana KazimierzaArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/5

kw/mś

Źródło zdjęcia głównego: ZDM / Infoulice

Pozostałe wiadomości