Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Remontują kanalizację używając promieni UV

Warszawa

ZDMKończą się prace na Grójeckiej

Remont kanału deszczowego na Grójeckiej jest już na ostatniej prostej. W prace zaangażowano nie tylko robotników, ale także zaawansowaną technologię.

"Do wyremontowania pozostało ok. 300 metrów kanału. Prace są wykonywane w technologii bezwykopowej, przy użyciu rękawa wykonanego z maty z włókna szklanego, nasączonego żywicami poliestrowymi i utwardzanego promieniami UV" - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Zlecenie obejmowało zaprojektowanie i wykonanie remontu kanału na odcinku od wiaduktu nad torami PKP Warszawa-Rakowiec do ul. Banacha (około 1,8 km).

Nowoczesna technologia

"Planując prace zdecydowaliśmy się na nowoczesną, zaawansowaną oraz ciągle rozwijającą się technologię renowacji kanalizacji promieniami UV. Polega ona na wprowadzeniu do kanału – poprzez istniejące studzienki – specjalnego rękawa z włókna szklanego" - chwalą się drogowcy.

Na czym polega zastosowana technologia? "Do przygotowanej konstrukcji wprowadzany jest wózek z lampami UV, które utwardzają żywicę. Renowacja kanalizacji kończy się na wyfrezowaniu zalepionych przyłączy kanalizacyjnych specjalistycznym robotem" - podaje ZDM.

Zakończenie prac planowane jest na 15 grudnia. Później - w pierwszym półroczu 2017 roku - ZDM planuje frezowanie nawierzchni jezdni.

ZDM pochwalił się ostatnio efektami prac na Żoliborzu:

Zmiany na Żoliborzu
ZDM

kz/b