Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Remont torów na Połczyńskiej. 10, 11 i 26 na objazdach

Warszawa

ZTMRemont Połczyńskiej ruszy 30 kwietnia

Ruszył remont torów tramwajowych na skrzyżowaniu ul. Połczyńskiej i Powstańców Śląskich. Utrudnienia potrwają do 10 czerwca.

Prace remontowe zostały podzielone na dwa etapy: od 30 kwietnia do 1 maja i od 1 maja do 10 czerwca. Tramwaje zostaną skierowane na nowe trasy. Utrudnienia dotyczą trzech linii: 10, 26 i 11.

Linie 10 i 26 ze skróconą trasą

Trasy linii 10 i 26 zostaną skrócone. Od strony Woli tramwaje skręcą za przystankiem Sowińskiego i dojadą do pętli przy Cmentarzu Wolskim. Tam będą kończyć kurs (i rozpoczynać jadąc w przeciwną stronę).

Linia numer 11 od strony Młocin, na skrzyżowaniu Górczewskiej i Powstańców Śląskich skręci w prawo. Skończy trasę na pętli Os. Górczewska.

Będzie zastępcza linia Z-6

Aby ułatwić pasażerom podróżowanie między Połczyńską a Górczewską, ZTM uruchomi zastępczą linię autobusową Z-6. Będzie ona kursować na trasie Cm. Wolski – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Górczewska i skończy bieg na Os. Górczewska.

Prace na pierwszym etapie związane są z montowaniem rozjazdu nakładkowego, który umożliwi zmianę kierunku jazdy przez tramwaje dwukierunkowe. Rozjazd ten zostanie zamontowany przy przystanku Synów Pułku.

Od 2 maja kolejne zmiany

Drugi etap rozpocznie się 2 maja. Linie 10 i 26 pozostaną na takich samych trasach objazdowych, jakie wyznaczono od 30 kwietnia. Zmieni się natomiast kurs linii 11.

Tramwaj jadący od strony Młocin będzie dojeżdżał tylko do przystanku Synów Pułku. Tam zmieni kierunek i wyruszy z powrotem do metra Młociny.

Utrudnienia zakończą się 10 czerwca.

Prace na skrzyżowaniu Połczyńskiej z Powstańców Śląskich to niejedyny remont planowany przez ZTM. 30 kwietnia ruszy również remont torowiska na ulicy Andersa. Składy przestaną kursować między stacją metra Ratusz Arsenał a ulicą Muranowską. Ruch zostanie wznowiony dopiero 30 lipca. Przez ten czas działać będzie zastępcza linia autobusowa.

2 maja ruszy II etap prac
ZTM

Czytaj więcej o remontach tramwajów w ubiegłym roku:

Jakie remonty planują Tramwaje Warszawskie?
TVN24

kw/r