Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Ulice

Remont Pułkowej sparaliżował Wisłostradę

Ulice


Zgodnie z przewidywaniami frezowanie nawierzchni ul. Pułkowej mocno utrudnia życie kierowcom. W sobotę samochody jadące Wisłostradą w kierunku Gdańska utknęły w gigantycznym korku. Problemy były też na wysokości Cytadeli na jezdni w kierunku centrum.

"Jedno, ale uciążliwe frezowanie" – pod takim tytułem Zarząd Dróg Miejskich umieścił na swojej stronie internetowej informacje o wymianie nawierzchni Pułkowej. Utrudnienia były rzeczywiście olbrzymie.

Starają się uciec

- Na jezdni w kierunku Gdańska korek ciągnie się od mostu Grota – relacjonował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. Kierowcy w tempie ślimaka poruszali się na północ. Zablokowane były wszystkie pasy – Niektórzy starają się uciec chodnikami na most Grota – relacjonował Marcinczak.

Inni nie wytrzymywali - wyłączali silniki i wychodzili z samochodów. Wszystko przez wymianę nawierzchni ulicy Pułkowej na odcinku od granic miasta do Marymonckiej. Wyłączona z ruchu jest jezdnia zachodnia, czyli prowadząca do centrum Warszawy. Ruch został przeniesiony na jezdnię wschodnią (kontrapas). W obu kierunkach kierowcy mają do dyspozycji tylko po jednym pasie, co oznacza korki dla wszystkich do poniedziałku.

- Właśnie dobiłem do Łomianek. Stałem od Grota - czas przejazdu 1h 40 min. Na drodze piekło. Piękny początek weekendu dla setek ludzi. Pozdrawiam frezujących - całe 8 osób zajętych remontem - napisał na forum tvnwarszawa.pl internauta.

Znaków nie dostawią

Kierowcy, z którymi rozmawiał reporter tvnwarszawa.pl, masowo narzekali na brak informacji o utrudnieniach i możliwościach objazdu. Dlatego zapytaliśmy ZDM czy planuje zwiększenie liczby znaków informujących o remoncie i objazdach, żeby w niedziele nie powtórzył się paraliż.

- Każdy projekt czasowej organizacji ruchu jest zatwierdzony przez miejskiego inżyniera ruchu i zawiera konkretną liczbę znaków. Nie można ich tak po prostu dostawiać. Zresztą nie ma takiej możliwości technicznej, żeby w ciągu weekendu wykonać takie znaki – poinformowała Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.

Problemy przy Cytadeli

Szerokie objazdy są poprowadzone od mostu Grota-Roweckiego lub Skłodowskiej-Curie. Następnie należy skręcić w lewo w ul. Modlińską i dojechać aż do Nowego Dworu Mazowieckiego. Dla wracających z Gdańska zmiana trasy nastąpi już na wysokości Twierdzy "Modlin".

Niemiła niespodzianka spotykała kierowców również na Wisłostradzie w kierunku centrum, na wysokości Cytadeli. – Tam skrajnie prawy pas jest wyłączony z ruchu i pełni rolę parkingu. Ciasno na jezdni zaczyna się robić na wysokości mostu Grota – relacjonuje Marcinczak.

Sobotnie korki na WisłostradzieLech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

ran/b

Korek na WisłostradzieLech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl