Remont Obozowej, rowerowa pielgrzymka i bieg

Warszawa

ShutterstockWeekendowe utrudnienia

W związku z remontem ulic oraz wydarzeniami sportowymi w zbliżający się weekend warszawiacy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu. Drogowcy wymienią nawierzchnię Obozowej. Przez kilka dzielnic przejedzie rowerowa pielgrzymka, natomiast okolice Łazienek Królewskich będą należały do biegaczy.

Drogowcy zaplanowali pilny remont na Obozowej. Od piątku od godziny 21, do soboty do godziny 8, zamknięta będzie jezdnia w kierunku alei Prymasa Tysiąclecia. Ze względu na zły stan techniczny wymieniona zostanie nawierzchnia na odcinku między ulicami Ostroroga i Wawrzyszewską. Objazd został wytyczony ulicami Ostroroga i Wawrzyszewską. Zamknięty odcinek będzie można objechać także jadąc ulicami Płocką, Wolską i al. Prymasa Tysiąclecia.

Objazd zamkniętego odcinka Obozowej
Urząd Miasta

Rowerowa pielgrzymka

W sobotę warszawskie ulice zostaną przejęte przez rowerową pielgrzymkę. Rowerzyści ruszą o godz. 10 sprzed kościoła św. Stanisława Kostki na ulicy kard. Hozjusza i pojadą trasą wiodącą przez Felińskiego, Krasińskiego, plac Wilsona, Krasińskiego, Wybrzeże Gdyńskie, Wybrzeże Gdańskie, Grodzką, aleję Solidarności, Kapucyńską, Miodową, plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieściem pod kościół św. Anny.

Potem o godz. 11.30 cykliści wyruszą w dalszą trasę. Przejadą Miodową, Kapucyńską, al. Solidarności, mostem Śląsko-Dąbrowskim, al. Solidarności, Radzymińską, Kosmowskiej, Grodzieńską, Radzymińską, Naczelnikowską, Księcia Ziemowita, Swojską, Janowiecką do parafii św. Trójcy w Ząbkach.

Kolejny etap pielgrzymki rozpocznie się o godz. 13, gdy uczestnicy wyruszą w kierunku ul. Chełmżyńskiej i dalej ulicami Stepową, Korkową, Związkową, Łysakowską, Kaczeńca, Wydawniczą, Bosmańską, Rzeźbiarską pod kościół Matki Bożej Królowej Polski.

Ostatni odcinek pielgrzymki ruszy o 14.30 i pojedzie z ul. Rzeźbiarskiej ulicami VII Poprzeczną, Wydawniczą, Lucerny, Kadetów, Wałem Miedzeszyńskim, mostem Siekierkowskim, Wałem Zawadowskim, Spiralną, Kobylańską, Łuczniczą, Biedronki, Obornicką, Wiertniczą, Przyczółkową, Klimczaka do Świątyni Opatrzności Bożej.

Kobiety pobiegną dla Szewińskiej

Również w sobotę odbędzie się inne wydarzenie sportowe - Irena Women’s Run, czyli pięciokilometrowy bieg, poświęcony pamięci Ireny Szewińskiej - najwybitniejszej polskiej lekkoatletki. Celem biegu jest przede wszystkim promocja zdrowego, aktywnego trybu życia wśród kobiet.

Bieg rozpocznie się w samo południe. Start i meta znajdują się na Agrykoli. Uczestniczki przebiegną przez Łazienki Królewskie, a następnie ulicami: Gagarina (jezdnią w kierunku ul. Belwederskiej) - Belwederską - Alejami Ujazdowskimi - Piękną - Górnośląską - Myśliwiecką i do mety.

W związku z tym w sobotę między 11.30 a 13 ulice na trasie biegu będą wyłączone z ruchu, podobnie jak wyjazd z Parkowej na Gagarina, a także połączenie ulic Klonowej i Bagatela z Alejami Ujazdowskimi. Utrzymany natomiast zostanie wyjazd z alei Szucha w Koszykową. Jadący Alejami Ujazdowskimi od strony placu Trzech Krzyży będą musieli skręcić w prawo w Piękną, a z ulicy Rozbrat trzeba będzie skręcić w lewo w Łazienkowską.

Organizatorem SPORTING Irena Women’s Run jest Klub Biegacza Sporting. Wydarzenie współfinansuje urząd miasta.

Trasa biegu Irena Women's Run
Urząd Miasta

ZOBACZ TEŻ MATERIAŁY O REMONCIE NA MIODOWEJ:

Drogowcy kończą remont MiodowejArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/5

PAP/kk