Remont i objazdy na Bemowie

Warszawa

Dawid Krysztofiński, tvnwarszawa.plSkrzyżowanie zamknięte zostało w nocy z soboty na niedzielę

Dziś prawdziwy sprawdzian, jak kierowcy poradzą sobie po wprowadzeniu zmian na Bemowie. W weekend drogowcy zamknęli skrzyżowanie Górczewskiej z Lazurową.

W niedzielę nie było większych utrudnień, ale to dopiero dziś okaże się, czy kierowcy wiedzą o zmianach, a drogowcy dobrze zaplanowali objazdy.

Po jednym pasie

Samochody jeżdżą teraz nową, północną jezdnią ulicy Górczewskiej od Klemensiewicza do granicy miasta w obu kierunkach. Mają do dyspozycji po jednym pasie ruchu. Wiąże się to z dodatkowymi utrudnieniami dla wszystkich wyjeżdżających z centrum handlowego i z ulicy Narwik. Na skrzyżowaniach obowiązuje nakaz skrętu w prawo, w kierunku wyjazdu ze stolicy.

Zmiany oznaczają również zamknięcie ulicy Lazurowej. Od strony Człuchowskiej dojechać można tylko do Doroszewskiego. Otwarty jest natomiast odcinek Lazurowej po północnej stronie skrzyżowania, łączący Górczewską z trasą S8.

Drogowcy proponują objeżdżać zamknięte skrzyżowanie ulicami: Człuchowską, Powstańców Śląskich, Górczewską lub Radiową.

Nowa organizacja ruchu
um.warszawa

Autobusy na objazdy

Problemy kierowców przekładają się na problemy komunikacji publicznej. Od niedzielnego poranka autobusy linii 105, 109, 122, 149, 189, 190, 422, 714, 719 i 729, N45 i N95 jadą objazdami.

Szczegóły zmian w komunikacji znaleźć można na stronie ZTM.

Nowa organizacja ruchu
uw.warszawa

Prace potrwają około miesiąca. W tym czasie wybudowana zostanie druga nitka Górczewskiej. Drogowcy planują wtedy kolejną zmianę organizacja ruchu, dzięki czemu będzie można kontynuować przebudowę skrzyżowania.

par

Nowa organizacja ruchu
um.warszawa