Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Remont Dźwigowej. Teraz już na serio

Warszawa

fot

To ma być wreszcie remont z prawdziwego zdarzenia. Dźwigowa zostanie zbudowana praktycznie od nowa - zapowiada ZDM. W czwartek wieczorem drogowcy zamkną ruchliwą arterię łącząca Bemowo z Włochami. Będzie nieprzejezdna do końca września. W tym czasie na kierowców czekają objazdy, a na pasażerów komunikacji miejskiej - spore zmiany tras. Sprawdź jakie.

Ulica Dźwigowa zostanie zamknięta w nocy z czwartku na piątek około godziny 23:30, na odcinku od Połczyńskiej do Wałowickiej.

Główny objazd wytyczono: Al. Jerozolimskimi, al. Prymasa Tysiąclecia i Wolską. Można też próbować jeździć przez dziurawą ul. Gniewkowską do ul. Ordona.

Tunelem nie będą mogli, mimo wcześniejszy zapewnień ZDM, chodzić piesi.

Autobusy na objazdy

Trasy 189, 194 i 716 zostaną skrócone. Autobusy będą dojeżdżać od południowej strony tylko do ul. Wałowickiej. Uruchomiona zostanie też linia zastępcza Z-9, która ze stacji PKP w Ursusie zawiezie pasażerów m.in. przez Ryżową, Popularną, dalej Al. Jerozolimskimi, al. Prymasa Tysiąclecia, Wolską, Połczyńską, Lazurowa do pętli Osiedle Górczewska. Linia będzie kursowała, podobnie jak nocna N01, "dookoła" - przez rondo Zesłańców Syberyjskich. Linia 129 zostanie zawieszona.

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWE ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Do końca września

Chociaż o terminie zakończenia prac ZDM mówiło ogólnie ("koniec wakacji", "prawdopowobnie koniec września"), drogowcy dostali prosty nakaz:

- Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego narzucił nam usunięcie usterek do 30 września - poinformował tvnwarszawa.pl Adam Sobieraj, rzecznik ZDM.

Maraton remontów

To kolejny remont na Dźwigowej. Do tej pory ulica była prowizorycznie naprawiana. Woda podmywała jezdnię, bo odwodnienie nie dawało rady. ZDM sprzeczało się nawet z PKP PLK także o naprawę odwodnienia wiaduktu kolejowego. Ostatecznie nie doszli do porozumienia.

Teraz ZDM zapowiada, że ulicę zbuduje właściwie od nowa. Co będzie dokładnie remontowane na Dźwigowej?

- Przede wszystkim chodzi o układ odwodnieniowy, kanały wgłębne, wszystkie odwodnienia, kolektory, wzmocnienie podbudowy jezdni, a później otworzenie nawierzchni - tłumaczy Adam Sobiera, rzecznik ZDM.

Jak zaznacza, prace będą prowadzone również na skarpie. - Chodzi o to, żeby zahamować, okiełznać wodę, która spływa z niej na Dźwigową - tłumaczy Sobieraj.

as/mz