Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Remont Dzieci Warszawy: "rozkopali i zostawili"

Warszawa

fot. beznicku/ Kontakt 24
fot. beznicku/ Kontakt 24
fot. beznicku/ Kontakt 24
fot. beznicku/ Kontakt 24
fot. beznicku/ Kontakt 24
fot. beznicku/ Kontakt 24
fot. beznicku/ Kontakt 24
fot. beznicku/ Kontakt 24
fot. beznicku/ Kontakt 24
fot. beznicku/ Kontakt 24
fot. beznicku/ Kontakt 24

Rozkopali i zostawili: tak wygląda remont ulicy Dzieci Warszawy - alarmują mieszkańcy. - Od trzech tygodni nic się nie dzieje. Mamy kłopot z wyjazdem z naszego osiedla - piszą na warszawa@tvn.pl i Kontakt 24. Problem w tym, że dzielnica Ursus nie porozumiała się na czas z RWE Stoen.

Ulica Dzieci Warszawy miała być remontowana na odcinku od ul. Ryżowej do Al. Jerozolimskich. Prace zaczęły się na początku października.

- W dość krótkim czasie po rozkopaniu ulicy prace zostały wstrzymane. Od trzech tygodni do dnia dzisiejszego nic się w tym temacie nie dzieje - pisze na warszawa@tvn.pl internauta ~beznicku.

Jak informuje, mała uliczka stanowi jedyny dojazd do osiedla Harmonia. Mieszka na nim ponad 250 rodzin, które od początku remontu nie mają łatwego życia.

Bez dojazdu...

- Przede wszystkim mamy kłopot z wyjazdem z naszego osiedla. Pozostawiony pas drogi jest ledwie przejezdny dla jednego samochodu, o ruchu obustronnym nie ma mowy - skarży się internauta. - Ponadto brak chodnika dla pieszych dodatkowo komplikuje sprawę. Wystające studzienki, nierówna nawierzchnia z wyrwami dodatkowo utrudnia wyjazd na ulicę Ryżową. Do tego dochodzi jeszcze ruch samochodów z budowy węzła Salomea, które potrafią jechać na upartego wąską ulicą lub parkować na niej, blokując całkowicie ruch - relacjonuje.

- Obawiamy się, że zastanie nas w takim stanie zima i wówczas żaden pług nawet tam nie będzie w stanie wjechać - dodaje.

... i bez informacji

Mieszkańcy chcą dowiedzieć się, czemu remont stanął w martwym punkcie. - Nie wiemy, kto za to odpowiada. W ostatnich dniach doszły nas słuchy, że pomiędzy firmami doszło do konfliktu i że nie ma szans na dokończenie przebudowy do końca tego roku, jak to wcześniej było zakładane - relacjonuje internauta.

- Prosimy o pomoc. Z poważaniem, Mieszkańcy Osiedla Harmonia - kończy.

Dzielnica uspokaja

Umowny termin zakończenia remontu przypada na 20 grudnia. - Do przeprowadzenia dalszych prac niezbędne jest uzyskanie zgody na czasowe odłączenie prądu na ulicy - poinformowała tvnwarszawa.pl Agnieszka Wall, rzecznik prasowy Ursusa. Dodatkowo trzeba będzie przesunąć słupy energetyczne. - Muszą więc zostać przeprowadzone odpowiednie analizy i procedury, które właśnie się toczą - dodaje ogólnie.

Jak twierdzi rzeczniczka, burmistrz Ursusa rozmawiał już w sprawie przyspieszenia wydania wspomnianego pozwolenia z przedstawicielami RWE i zapewnia, że prace ruszą ponownie jeszcze w tym tygodniu.

Czy ten termin jest realny? Z prośbą o potwierdzenie zwróciliśmy się do RWE Stoen. - Rozmawialiśmy z burmistrzem Ursusa. Dzielnica ma do środy uzupełnić całą dokumentację, niezbędną to kontynuacji dalszych robót - mówi Karolina Tyniec-Margańska, rzeczniczka spółki. - Mogę zadeklarować, że jeżeli otrzymamy ją, to do końca tego tygodnia dzielnica może wrócić do dalszych prac - dodaje.

Zobacz artykuł internauty opublikowany na tvnwarszawa.pl:

Mapy dostarcza Targeo.pl

Jeśli chcesz nas zainteresować jakimś tematem, napisz na warszawa@tvn.pl. Możesz też opublikować swoją informację bezpośrednio w portalach tvnwarszawa.pl lub Kontakt24.

as/mz