Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Raz szerzej do centum, raz do Łomianek. Zmienili zmiany na Wisłostradzie

Warszawa

Organizacja ruchu w godz. 23.00-13.00 | UM Warszawa
Organizacja ruchu w godz. 13.00-23.00 | UM Warszawa
Organizacja ruchu w godz. 23.00-13.00 | UM Warszawa
Organizacja ruchu w godz. 13.00-23.00 | UM Warszawa
Organizacja ruchu w godz. 23.00-13.00 | UM Warszawa
Organizacja ruchu w godz. 13.00-23.00 | UM Warszawa

Miał być jeden pas w kierunku centrum, ale urzędnicy poszli po rozum do głowy. Zgodnie z zaleceniami miejskiego inżyniera ruchu, liczba pasów na Wisłostradzie będzie się zmieniać od piątku w zależności od natężenia ruchu.

Od 3 lipca kierowcy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami na Wisłostradzie, w rejonie Trasy Armii Krajowej. Na półtora miesiąca zamknięty zostanie kilkusetmetrowy odcinek jezdni w kier. Łomianek, a cały ruch zostanie przerzucony na jezdnię w stronę centrum. Zamiast sześciu pasów kierowcy będą mieli do swojej dyspozycji tylko trzy.

Wcześniej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informowała, że jadący w stronę centrum mieliby korzystać z jednego pasa, zaś podróżujący w kierunku Łomianek mieliby do swojej dyspozycji dwa pasy. Oznaczałoby to, że - szczególnie w godzinach porannych - samochody w kierunku centrum mogłyby utknąć w gigantycznym korku.

Inżynier ruchu zasugerował zmiany

Pod wpływem sugestii stołecznego inżyniera ruchu ten plan uległ zmianie. Ustalono, że liczba pasów dostępnych dla kierowców będzie się zmieniać w zależności od pory dnia, aby była zgodna z natężeniem ruchu w szczycie porannym i popołudniowym.

W godz. 23-13 dwa pasy ruchu będą prowadziły w kierunku centrum, a jeden w stronę granicy miasta.

Od godz. 13 do 23 dwa pasy ruchu będą mieli do swojej dyspozycji kierowcy jadący w kierunku Łomianek, zaś jeden pas jazdy obowiązywał będzie dla ruchu w kierunku centrum.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać od poniedziałku do piątku.

Inaczej w weekendy

W weekendy kierowcy muszą przygotować się na kolejne roszady. Od piątku od godz. 13.00 do niedzieli do godz. 13.00 utrzymane będą dwa pasy wyjazdowe z miasta, a organizacja ruchu na dwa pasy do centrum zmieni się w niedzielę o godz. 13.00. Ma to ułatwić wyjazdy na weekend i powroty z nich.

Te zmiany zostaną wprowadzone w najbliższy piątek ok. 23 i będą obowiązywać w weekendy do 17 sierpnia.

Już od czwartku nowa organizacja ruchu będzie obowiązywać również przy estakadach Trasy Łazienkowskiej - CZYTAJ WIĘCEJ.

Przebudowa Trasy AK

Roszady na Wisłostradzie związane są z przebudową Trasy AK do parametrów drogi ekspresowej S8. Kluczową częścią inwestycji jest poszerzenie mostu Grota. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na październik 2015 r.

Most Grota najszerszy w Polsce - zobacz zdjęcia z drona:

Widok na most Grota
Kontakt24

jk