Ratusz tupnął nogą. Światła mają działać

Warszawa

| Polska Agencja PrasowaKorki w tym miejscu to codzienność / fot. Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl

Zarząd Dróg Miejskich ma zadbać o sygnalizację na skrzyżowaniu al. Solidarności i al. Jana Pawła II - taką dyspozycję wydał wiceprezydent Jacek Wojciechowicz.

Interwencja wiceprezydenta to reakcja na publikacje portalu tvnwarszawa.pl. Od czwartku próbowaliśmy ustalić, kto odpowiada za stan sygnalizacji na jednym z największych skrzyżowań w Warszawie. Światła psują się tam nawet kilka razy dziennie - informowali nas mieszkańcy.

Rzecznicy Tramwajów Warszawskich, które prowadzą remont torowiska w ciągu al. Jana Pawła II i al. Niepodległości, i Zarządu Dróg Miejskich, którym podlega sygnalizacja, przerzucali się odpowiedzialnością.

Ratusz zareagował

W piątek rano Karol Kobos, dziennikarz tvnwarszawa.pl zaapelował o zdecydowaną reakcję ratusza i przerwanie tego, co rzecznik ZDM sam określił mianem "ping-ponga".

W końcu "nogą tupnął" wiceprezydent Jacek Wojciechowicz. Po południu rzecznik ratusza Marcin Ochmański poinformował, że zastępca dyrektora ZDM Mirosław Kazubek (odpowiada za tzw. pion utrzymania) dostał bezpośrednie polecenie, by zająć się feralną sygnalizacją.

- Niezależnie od tego, kto w tej chwili odpowiada za skrzyżowanie, w końcu problem wróci do Zarządu Dróg Miejskich - zauważa Ochmański. - Jeśli to niezbędne, dyrektor Kazubek ma spotkać się z szefami innych instytucji i opanować sytuację.

Na modernizację nie ma pieniędzy

Nie oznacza to jednak, że awarie się skończą. Wszystko co może zrobić ZDM, to doraźna naprawa sygnalizacji, co - jak zapewniają drogowcy - już zostało załatwione. - Firma Vanessa, po ostrej reprymendzie ze strony ZDM oświadczyła, że usunęła już wadliwą część okablowania, które było przyczyną awarii sygnalizacji na tym skrzyżowaniu - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Na modernizację nie ma na razie szans, choć drogowcy przyznają, że urządzenie jest w fatalnym stanie. Nowe miało pojawić się przy okazji budowy drogi rowerowej przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. - Mamy projekt, nie mamy pieniędzy. Chyba nikt nie umie powiedzieć, kiedy się znajdą - rozwiewa nadzieję na szybką poprawę Małgorzata Gajewska ze ZMID-u.

Sygnalizacją przy ul Solidarności zajęliśmy się po artykule opublikowanym w Kontakcie24 przez reportera24 WRA. O podobnych sprawach możecie nas informować nas pisząc na warszawa@tvn.pl, kontakt24@tvn.pl lub publikując artykuły na swoich profilach na tvnwarszawa.pl lub kontakt24.tvn.pl.

mz