Raport stołecznej drogówki: najniebezpieczniej w Jerozolimskich

Ulice

Archiwum tvnwarszawa.plW Alejach doszło do 24 wypadków

Aleje Jerozolimskie i Puławska to najniebezpieczniejsze arterie w stolicy. Na Mokotowie zginęło najwięcej osób. Policja podsumowała okres od stycznia do sierpnia 2012 roku na stołecznych drogach.

W tym okresie w Alejach Jerozolimskich doszło do 24 wypadków, a 33 osoby zostały ranne.

Niebezpieczną ulicą jest również ulica Puławska, gdzie przez osiem miesięcy doszło do 15 wypadków, a 18 osób zostało rannych.

Na trzech skrzyżowaniach w Warszawie (al. Solidarności z al. Jana Pawła II, ul. Patriotów z ul. Młodą oraz al. Niepodległości z ul. Nowowiejską) doszło do trzech wypadków - najwięcej według policyjnych statystyk.

Na uwagę zasługuje również skrzyżowanie ulic Górczewskiej i Olbrachta. W tym miejscu doszło do dwóch zdarzeń drogowych, jednakże aż dwie osoby poniosły śmierć.

Najwięcej zabitych na Mokotowie

W wyniku wypadków w tym roku najwięcej osób poniosło śmierć na Mokotowie – 7. 6 osób zginęło na Woli, a 5 w Wawrze.

W sumie na stołecznych drogach poniosło śmierć 38 osób. W 2011 było ich prawie dwa razy więcej, bo 71.

Wina kierowców

Jak informuje stołeczna policja, wypadki spowodowane były przede wszystkim przez kierowców. Było ich 486. 66 wypadków spowodowali piesi.

Najczęstszym błędem kierowców było nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejście dla pieszych - 184. Błędem pieszych było przede wszystkim nieostrożne wejście na jezdnię przed jadący pojazd - 28 przypadków.

W sumie w okresie między styczniem, a sierpniem 2012 roku doszło do 553 wypadków, w których ranne zostały 624 osoby. To o 134 zdarzeń drogowych mniej niż w 2011 roku w tym samym czasie. W przeciągu ośmiu miesięcy w zeszłym roku policja odnotowała 687 wypadków, w których 805 osób zostało rannych.

su/roody

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum tvnwarszawa.pl