Rano Warszawa opustoszała, w południe zaczęły się korki

Ulice

Lech Marcinczak, tvnwarszawa.plSpokojnie na ulicach Warszawy

- Wszędzie tam, gdzie każdego dnia stoimy w korkach dziś jest pusto - mówił w piątek rano reporter tvnwarszawa.pl. Wielu mieszkańców wyjechało już na święta, po stolicy jeździło się płynnie i spokojnie. Ale w południe znów zrobiło się ciaśniej.

- Ruch jest płynny. Pusto jest między innymi na Wisłostradzie czy na trasie S2. Większość ulic, które każdego dnia w porannym szczycie stoją, dziś są przejezdne - mówił Lech Marcinczak z tvnwarszawa.pl. Spokojnie było na głównych arteriach Śródmieścia, takich jak Marszałkowska, al. Niepodległości czy Aleje Jerozolimskie. Nie dochodziły do nas informacje o wypadkach ani kolizjach.

- Wygląda na to, że mieszkańcy Warszawy wcześniej wzięli wolne i już wyjechali z miasta - opowiadał nasz reporter.

Po południu gorzej

Sytuacja popsuła się w koło południa, kiedy wiele osób wyszło z biur. A to dlatego, że część firm w przedświąteczny piątek postanowiło pracowników wypuścić wcześniej do domów. Zakorkowały się min. al. Jana Pawła II i Trasa Łazienkowska.

Policjanci uczulają, aby na drodze zachować ostrożność. Wieczorem ruch może być wzmożony, zwłaszcza na trasach wyjazdowych ze stolicy. Funkcjonariusze apelują do kierowców, aby wsiadali za kierownicę trzeźwi i wypoczęci, a przed podróżą sprawdzili stan techniczny pojazdu.

Korek przy rondzie ZesłańcówKontakt24
wideo 2/5

kw/b