Rajd tira po Trasie Toruńskiej

Warszawa

Piotr /warszawa@tvn.plRajd tira po Trasie Toruńskiej

Pędzący tir zjeżdżał z pasa na pas i wyprzedzał pomimo zakazu - taką sytuację na Trasie Toruńskiej widać na nagraniu, które na warszawa@tvn.pl przesłał internauta Piotr.

Manewry ciężarówki na estońskich tablicach rejestracyjnych zostały nagrane w sobotnie przedpołudnie na Trasie Toruńskiej - informuje Piotr.

- W tylnym lusterku zobaczyłem jadącego na długich światłach tira, który zmieniał pasy od lewej do prawej strony, spychając samochody - opisuje internauta. - Minął mnie skrajnym lewym pasem - dodaje.

Na nagraniu pokazuje swój prędkościomierz, który wskazuje 90 km/h.

"Spychał osobówkę"

Na filmie widać też, że w tym miejscu obowiązuje zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe. Kierowca ignoruje go jednak, tak samo jak linie wyznaczające pasy ruchu.

- Tir spychał osobówkę jadącą skrajnym prawym pasem - pisze internauta.

"To częste na Toruńskiej"

I dodaje: to nie pierwszy tego typu przypadek. - Pędzące tiry, które bez migaczy gwałtownie zmieniają pasy, nie są niestety rzadkim widokiem na Trasie Toruńskiej – ubolewa Piotr.

- Zdecydowanie trzeba piętnować wszelkie wykroczenia drogowe - mówi Robert Szumiata ze stołecznej policji. Zapewnił, że policja zapozna się z nagraniem.

wp/mz