Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Pułkowa szersza w kierunku centrum

Warszawa

fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot

Na kierowców jadących ulicą Pułkową w środę wieczorem czekała miła niespodzianka. Drogowcy oddali długo oczekiwaną jezdnię w kierunku centrum.

- Nad ranem oddaliśmy do użytku jezdnię w kierunku centrum. Kierowcy mają do dyspozycji po dwa pasy ruchu w obu kierunkach, tak jak było dotychczas, ale ruch odbywa się także po stonie zachodniej - poinformowała tvnwarszawa.pl Agata Choińska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. - Jest to docelowa organizacja ruchu w rejonie mostu Północnego - dodaje.

Prawie dwa lata utrudnień

Od grudnia 2009 roku drogowcy rozpoczęli kolejny etap budowy węzła mostu Północnego. Zamknięta wtedy została wschodnia jezdnia Pułkowej. Zmiany trwały do końca lipca 2010 roku. Od ponad roku prace analogicznie przeniosły się na jezdnię zachodnią. Ruch w kierunku centrum odbywał się jezdnią w kierunku Łomianek.

Koniec z ograniczeniem prędkości

- Nie oddaliśmy też do użytku skrajnych prawych pasów na obu jezdniach. Będą one służyły do komunikacji Pułkowej z mostem. Na razie funkcjonują tylko jezdnie na wprost - dodaje Choińska. - Nie ma już ograniczenia prędkości w tym miejscu do 40km/h - dodaje.

Most rozładuje korki

Most Północny to największa samorządowa inwestycja na przeprawę mostową w Polsce. Koszt budowy to 977 mln zł. Most to kluczowa dla stolicy przeprawa, która ma ułatwić dojazd z Białołęki na lewą stronę miasta. Prace przy budowie mostu Północnego rozpoczęły się 21 kwietnia 2009 roku.

as/roody