Przeniosą ruch na Puławskiej z jezdni wschodniej na zachodnią

Warszawa

fot. urząd miasta
fot. urząd miasta
fot. urząd miasta
fot. urząd miasta
fot. urząd miasta
fot. urząd miasta

Szykują się kolejne zmiany dla kierowców na ulicy Puławskiej. W związku z budową południowej obwodnicy Warszawy ruch w rejonie ul. Tanecznej będzie przerzucony z jezdni wschodniej na zachodnią. Nowa organizacja wejdzie w życie w poniedziałek i będzie obowiązywać przez ok. pół roku.

Od poniedziałku kierowcy, którzy już przyzwyczaili się do przejazdu Puławską w tym miejscu po jezdni wschodniej będą musieli nieco zmienić swoje nawyki.

Po trzy pasy ruchu

Jak informują urzędnicy, ruch zostanie przeniesiony na jezdnię zachodnią, żeby zwolnić miejsce pod budowę elementów drogi ekspresowej S2, której trasa będzie przebiegała od Lotniska Chopina do właśnie ul. Puławskiej.

„Kierowcy jadący jezdnią wschodnią (w kierunku Centrum) przejadą na jezdnię zachodnią na wysokości ul. Tanecznej. Na swoją właściwą jezdnię wrócą przed skrzyżowaniem z ul. Płaskowickiej. W obydwu kierunkach będą prowadziły po trzy pasy ruchu " – czytamy w komunikacie z ratusza.

Drogi szybkiego ruchu w kwietniu

Żeby zapewnić odpowiednią szerokość, jezdnia zostanie poszerzona, ruch będzie odbywa łsię też po pasie dzielącym. - Z ul. Tanecznej, oraz z wyjazdów z posesji znajdujących się wzdłuż zachodniej jezdni ul. Puławskiej, możliwy będzie wyjazd jedynie w kierunku Piaseczna, natomiast wyjazdy z ul. Żołny i innych poprzecznych znajdujących się wzdłuż wschodniej jezdni zostaną zamknięte – informuje ratusz.

Prace przy trasie S2, a także S79 (od węzła Marynarska do węzła Lotnisko) prowadzi firma Teerag-Asdag Polska na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Drogi szybkiego ruchu wokół Okęcia mają powstać do kwietnia 2012 r.

ran//ec