Przełożyli zwężanie Łodygowej

Warszawa

Urząd MiastaZmieniona organizacja ruchu na Łodygowej

Nie we wtorek, a w czwartek w nocy na Łodygowej wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. W ramach przebudowy ulicy wykonywane będą prace związane z budową kanalizacji.

Zwężony zostanie wlot Łodygowej w Radzymińską. Jak podawał urząd miasta, miało to się stać we wtorek około godziny 23.30. Termin przełożono jednak na czwartek. - Poprosił o to wykonawca prac ze względów technicznych - mówi tvnwarszawa.pl Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Z ruchu wyłączona zostanie północna część Łodygowej między skrzyżowaniem z Radzymińską a Pszczyńską. Jak zapowiadają urzędnicy, wyspa rozdzielająca Łodygową zostanie rozebrana, a kierowcy w obydwu kierunkach pojadą południową stroną ulicy.

Zmiany na Łodygowej
Urząd Miasta

Przy skrzyżowaniu z Radzymińską tymczasowo będą do dyspozycji kierowców dwa pasy - do skrętu w lewo oraz do jazdy na wprost i do skrętu w prawo. Z kolei wjeżdżający na Łodygową z Młodzieńczej będą korzystali wyłącznie z jej skrajnego pasa, służącego dotychczas do jazdy na wprost i skrętu w prawo. Dalej, Łodygową w kierunku Ząbek, również pojedziemy jednym pasem.

Zmiany będą obowiązywały do końca kwietnia.

Plany przebudowy

Prace na Łodygowej to skoordynowana przebudowa ulicy i budowa kanalizacji na odcinku około 1650 metrów. Według planów Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, po zakończeniu prac ulica na odcinku od Radzymińskiej do granicy z Ząbkami będzie miała dwie jezdnie, na każdej z nich znajdą się po dwa pasy ruchu.

Oprócz tego powstaną nowe chodniki, drogi dla rowerów, wykonawca wybuduje też odwodnienie, przebudowana zostanie sieć energetyczna. Zgodnie z planami, całość ma być gotowa do końca 2018 roku. Koszt inwestycji został wyceniony na ponad 36 milionów złotych.

Przebudowa ma zwiększyć przepustowość trasy, zdaniem ZMiD-u rozdzielenie ruchu na dwie jezdnie wpłynie też pozytywnie na bezpieczeństwo kierowców.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o przetargu na przebudowę Bartyckiej:

Wymienili nawierzchnię ul. BartyckiejLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

kk/ran