Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Przejścia dla pieszych, azyle i niższe krawężniki. Miasto likwiduje bariery

Ulice

ZDMMiasto wyda prawie 1,5 mln złotych

Warszawa wyda 1,4 miliona złotych na budowę nowych przejść dla pieszych, azyli bezpieczeństwa, poprawę chodników i obniżenie krawężników. W sumie Zarząd Dróg Miejskich usunie 286 barier, które utrudniają poruszanie się po mieście.

W sobotę informowaliśmy, że ZDM obniża krawężniki wzdłuż al. Lotników. Gdzie jeszcze bariery zostaną usunięte?

Niższe krawężniki, płyty z wypustkami

- Między innymi na skrzyżowaniu ulic Kruczej i Pięknej zbudujemy azyl bezpieczeństwa oraz obniżymy w tym rejonie krawężniki. Ponadto, dla osób niewidomych, położone zostaną żółte płyty z wypustkami - wymienia Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.

W planach drogowców jest także obniżenie krawężników oraz budowa nowych przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Orłów Piastowskich i Królowej Bony, regulacja wysokości krawężników przy skrzyżowaniu ul. Cegłowskiej z al. Zjednoczenia czy remont chodnika przy ul. Namysłowskiej na wysokości szkoły muzycznej.

W sumie ZDM usunie 286 barier. O to pełna lista.

Jak informuje miasto, w likwidację niedogodności zaangażowały się także dzielnice.

Mokotów usunie bariery zlokalizowane w rejonie ulic Niedźwiedziej i Podbipięty oraz z ul. Spartańskiej, a Ochota z ul. Włodarzewskiej. Są to przede wszystkim zbyt wysokie krawężniki i nierówne chodniki na przejściach dla pieszych, brak płyt ostrzegawczych dla osób z wadami wzroku.

W Śródmieściu poprawiony zostanie krawężnik na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Krakowskie Przedmieście i gen. Tokarzewskiego-Karaszewiczam na pl.Piłsudskiego.

O to pełna lista barier, za których usunięcie odpowiedzialne będą dzielnice.

W sumie na likwidację ponad 300 barier miasto wyda prawie 1,5 mln złotych.

Windy, pochylnie

Miasto zapewnia, że na następne lata zarezerwowane zostaną pieniądze na bardziej kosztowne prace.

W latach 2017-2018 zbudowane zostaną między innymi windy na wiadukcie mostu Poniatowskiego, pochylnia przy kładce nad ul. Czerniakowską przy Chełmskiej. A w kolejnych (2018-2019): windy przy przejściu podziemnym zlokalizowanym pod ul. Wolską/Kasprzaka w rejonie skrzyżowania z ul.Redutową, kładka pieszo-rowerowa łącząca Park Kępa Potocka z terenami Pasa Nadwiślańskiego.

Bariery architektoniczne do usunięcia z ulic w 2015 ZTM

Jak już informowaliśmy na tvnwarszawa.pl, ZDM zapowiada również, że będą pasy przy rondzie Czterdziestolatka. Zobacz jak w maju warszawiacy walczyli o pasy w tym miejscu:

Happening przy Dworcu Centralnym Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl

su

Źródło zdjęcia głównego: ZDM