Przygotuj się na:

DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Zmiany w komunikacji i parkowaniu

  Przejścia dla pieszych, azyle i niższe krawężniki. Miasto likwiduje bariery

  TVN Warszawa

  ZDMMiasto wyda prawie 1,5 mln złotych

  Warszawa wyda 1,4 miliona złotych na budowę nowych przejść dla pieszych, azyli bezpieczeństwa, poprawę chodników i obniżenie krawężników. W sumie Zarząd Dróg Miejskich usunie 286 barier, które utrudniają poruszanie się po mieście.

  W sobotę informowaliśmy, że ZDM obniża krawężniki wzdłuż al. Lotników. Gdzie jeszcze bariery zostaną usunięte?

  Niższe krawężniki, płyty z wypustkami

  - Między innymi na skrzyżowaniu ulic Kruczej i Pięknej zbudujemy azyl bezpieczeństwa oraz obniżymy w tym rejonie krawężniki. Ponadto, dla osób niewidomych, położone zostaną żółte płyty z wypustkami - wymienia Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.

  W planach drogowców jest także obniżenie krawężników oraz budowa nowych przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Orłów Piastowskich i Królowej Bony, regulacja wysokości krawężników przy skrzyżowaniu ul. Cegłowskiej z al. Zjednoczenia czy remont chodnika przy ul. Namysłowskiej na wysokości szkoły muzycznej.

  W sumie ZDM usunie 286 barier. O to pełna lista.

  Jak informuje miasto, w likwidację niedogodności zaangażowały się także dzielnice.

  Mokotów usunie bariery zlokalizowane w rejonie ulic Niedźwiedziej i Podbipięty oraz z ul. Spartańskiej, a Ochota z ul. Włodarzewskiej. Są to przede wszystkim zbyt wysokie krawężniki i nierówne chodniki na przejściach dla pieszych, brak płyt ostrzegawczych dla osób z wadami wzroku.

  W Śródmieściu poprawiony zostanie krawężnik na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Krakowskie Przedmieście i gen. Tokarzewskiego-Karaszewiczam na pl.Piłsudskiego.

  O to pełna lista barier, za których usunięcie odpowiedzialne będą dzielnice.

  W sumie na likwidację ponad 300 barier miasto wyda prawie 1,5 mln złotych.

  Windy, pochylnie

  Miasto zapewnia, że na następne lata zarezerwowane zostaną pieniądze na bardziej kosztowne prace.

  W latach 2017-2018 zbudowane zostaną między innymi windy na wiadukcie mostu Poniatowskiego, pochylnia przy kładce nad ul. Czerniakowską przy Chełmskiej. A w kolejnych (2018-2019): windy przy przejściu podziemnym zlokalizowanym pod ul. Wolską/Kasprzaka w rejonie skrzyżowania z ul.Redutową, kładka pieszo-rowerowa łącząca Park Kępa Potocka z terenami Pasa Nadwiślańskiego.

  Bariery architektoniczne do usunięcia z ulic w 2015
  ZTM

  Jak już informowaliśmy na tvnwarszawa.pl, ZDM zapowiada również, że będą pasy przy rondzie Czterdziestolatka. Zobacz jak w maju warszawiacy walczyli o pasy w tym miejscu:

  Happening przy Dworcu Centralnym
  Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl

  su