Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Przejedź się mostem Północnym

Warszawa

Przejazd mostem Północnym z Białołęki na Młociny film

Przejazd mostem Północnym jest możliwy? Okazuje się, że tak. W internecie umieszczono właśnie film, na którym widać jak kierowca podróżuje z Białołęki w stronę Młocin i w przeciwnym kierunku. Niestety, inni kierowcy jeszcze muszą poczekać.

Film może nie należy do najciekawszych. Widać na nim jednak coś, co chciałoby zobaczyć wielu kierowców - widok zza kierownicy auta jadącego z Bielan na Białołękę i z powrotem. Niestety, na otwarcie przeprawy musimy jeszcze poczekać.

Próby obciążeniowe

Dokładnie tydzień temu przeprawa przeszeszła próbę obciążeniową. Na most wjechało najpierw 16 wywrotek z piaskiem, a następnie 28. Jak informowała w rozmowie z tvnwarszawa.pl Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, do 21 grudnia wykonawca ma czas na zakończenie prac, jeżeli pozwoli na to pogoda. Potem drogowcy będą mogli rozpocząć odbiory techniczne.

Pojedziemy wiosną 2012 roku?

Dokładny termin oddania przeprawy do użytku nie jest znany. Mówi się o wiośnie 2012 roku. To "bezpieczny" termin jak tłumaczą drogowcy. - Wszystko zależy od czynników, na które nie mamy wpływu np. pogoda czy przeciągające się procedury - tłumaczy Gajewska.

Pasażerowie poczekają dłużej

To nie jedyna zła informacja. Realizowana w ramach budowy mostu trasa tramwajowa, która docelowo ma połączyć metro Młociny z Tarchominem, gotowa będzie dopiero za kilka lat. W październiku 2012 roku pasażerowie dojadą tylko do ul. Myśliborskiej. Jak informowaliśmy w 23 listopada, tramwaj przejedzie przez most, żeby tuż za nim na wysokości ul. Myśliborskiej zawrócić.

Most Północny

Docelowo Trasa Mostu Północnego ma połączyć (poprzez ulicę Nowolazurową) Trasę Salomea - Wolica ze Wschodnią Obwodnicą Warszawy, czyli przebiegać z Ursusa, Włoch przez Bemowo, Bielany, Białołękę do Marek.

Budowa mostu rozpoczęła się w 2009 roku. Inwestycja gotowa miała być w grudniu 2011 roku.

Przejazd mostem od Młocin w kierunku Białołęki film

su/roody