Ulice

Przejechała przez pas zieleni. Uderzyła w autobus, pasażer ranny

Ulice

[object Object]
Wypadek w alei Stanów Zjednoczonych Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Zderzenie samochodu osobowego z autobusem w alei Stanów Zjednoczonych. Opel przejechał na jezdnię w przeciwnym kierunku. Jeden z pasażerów autobusu został przewieziony do szpitala. Były utrudnienia w kierunku centrum.

- Zdarzenie miało miejsce na jezdni w kierunku centrum, na wysokości Jeziorka Gocławskiego - przekazywał reporter tvnwaszawa.pl Tomasz Zieliński. - Kobieta, która kierowała oplem, jechała aleją Stanów Zjednoczonych w kierunku Ostrobramskiej. Przejechała przez pas zieleni, przebiła metalowe barierki i wjechała na pas w przeciwną stronę. Wtedy zderzyła się z autobusem miejskim - informował.

Były utrudnienia w ruchu w kierunku centrum. - Autobus zajmuje buspas i prawy pas ruchu. Ruch odbywa się jedynie po skrajnie lewym pasie, co powoduje bardzo duże problemy - ostrzegał Zieliński.

Policja potwierdziła, że doszło do kolizji, ale poinformowała o udziale dwóch aut osobowych. - W zdarzeniu brały udział trzy pojazdy: opel, peugeot i autobus. Kobieta, która kierowała oplem, jechała w stronę Ostrobramskiej, straciła panowanie nad kierownicą, przebiła się przez barierki na jezdnię w drugim kierunku i tam zderzyła się z peugeotem, a następnie z autobusem - przekazał Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji.

Po kolizji jeden z pasażerów został przewieziony do szpitala. - W wyniku tego zderzenia jeden z pasażerów autobusu, starszy mężczyzna, przewrócił się - informował Retmaniak. - Kierowcy byli trzeźwi - dodał.

Pasażerowi autobusu nic się nie stało, a kierująca oplem dostała mandat. - Mężczyzna wyszedł ze szpitala bez obrażeń. Policja ukarała sprawcę mandatem - dodał po zakończeniu czynności Rafał Retmaniak.

mp/b

Pozostałe wiadomości