Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Ulice

Przeciął ulicę, tory, wylądował na ścieżce. Ranni, rowerzystka w szoku

Ulice

Wypadek na Jana Pawła II
Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plWypadek na Jana Pawła II

Młody kierowca osobowego mercedesa, jadący z Żoliborza w kierunku centrum, stracił panowanie nad autem. Przeciął tory tramwajowe, pasy ruchu w przeciwnym kierunku i wylądował na ścieżce rowerowej. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, nie miał prawa jazdy. Cztery osoby zostały ranne. O mało nie doszło do potrącenia rowerzystki.

- Do zdarzenia doszło przed 18.00 na al. Jana Pawła II, przed rondem Radosława. Mercedes przejechał przez tory tramwajowe, pasy ruchu w kierunku Żoliborza, po czym wjechał w latarnię i wylądował na ścieżce rowerowej. Prawie potrącił rowerzystkę. Dziewczyna jest w szoku - relacjonował Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Zieliński podał, że samochodem podróżowało 5 młodych osób. Cztery z nich wymagały pomocy medycznej. Asp. Piotr Świstak ze stołecznej komendy sprecyzował, że to pasażerowie auta. Kierowca wyszedł bez szwanku.

Kpt. Michał Konopka ze stołecznej straży pożarnej dodał, że auto po drodze dachowało. Na zdjęciach naszego reportera widać, że mercedes jest mocno uszkodzony.

Bez prawa jazdy

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, około 20-letni kierowca nie miał prawa jazdy, a dwóch rannych pasażerów to osoby nieletnie.

Duże utrudnienia

Na miejsce przyjechały dwa wozy straży pożarnej oraz dwie karetki i policja.

Rozbity samochód blokował ścieżkę rowerową i część chodnika. W związku z akcją służb przez kilka godzin zablokowane były też dwa pasy ruchu w kierunku Żoliborza.

O 21.00 asp. Świstak poinformował, że wrak został uprzątnięty.

ło/lulu

Pozostałe wiadomości