Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

"Przechodził na czerwonym". Nietrzeźwy mężczyzna potrącony przez tramwaj

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plPotrącenie na Woli

Na skrzyżowaniu alei Solidarności z Żelazną tramwaj potrącił mężczyznę. Jak informuje policja, poszkodowany był nietrzeźwy i przechodził przez przejście na czerwonym świetle.

- Do potrącenia doszło po godzinie 14 na przejściu dla pieszych - informował Artur Węgrzynowicz reporter tvnwarszawa.pl. Tramwaj jechał w kierunku centrum.

Jak doszło do wypadku? - Według relacji świadków mężczyzna prowadzący rower przechodził przez przejście na czerwonym świetle - opisuje Maciej Dutkiewicz z Tramwajów Warszawskich.

Tę relację potwierdza też policja. - Potrącony mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Został przewieziony do szpitala - informuje Monika Wersocka z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli rower, który leżał na torowisku. - Obok znajdowała się też otwarta butelka piwa - zauważył Węgrzynowicz.

W związku z zablokowanym przejazdem w rejonie skrzyżowania, Zarząd Transportu Miejskiego ostrzegał przed utrudnieniami w kursowaniu linii 10, 13, 20, 23, 26. Około godziny 14.45 ruch tramwajowy został przywrócony.

Potrącenie na Woli | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Potrącenie na Woli | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Do potrącenia doszło w alei Solidarności | Mapy Targeo

kk/b